۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان خبر داد:

افتتاح ۲۵۴۶ پروژه عمرانی همزمان با دهه فجر در استان اصفهان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان از افتتاح 2546 پروژه عمرانی در استان اصفهان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،حجت اله غلامی در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: در دهه فجر امسال  ۲۵۴۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان در استان اصفهان افتتاح می شود.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های دهه فجر در استان گفت: ۳۷۷ میلیارد تومان اعتبار ملی، ۴۴۱ میلیارد تومان اعتبار ملی استانی و یک هزار و ۳۰۲ میلیارد تومان اعتبارات متوازن  می باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: ۴/۶۴ درصد از اعتبارات استان اصفهان تخصیص یافته که جمع اعتبارات در بخش های مختلف استان یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان است.

غلامی با بیان اینکه در سفر آقای نوبخت به اصفهان  ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه هایی که ۷۰ درصد پیشرفت داشتند اختصاص یافته است، اظهار کرد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش راه آزادراه شرق، ۲۰۰ میلیارد تومان به مترو اصفهان- بهارستان ، ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش آب اختصاص یافته است.

وی افزود: امسال در هفته دولت ۱۸۴۰ پروژه با اعتبار سه میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان افتتاح شد، و در دهه فجر نیز دو هزار و ۵۴۶ پروژه با اعتبار چهار هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان افتتاح می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان توضیح داد: برای افتتاح این پروژه‌ها ۸ درصد اعتبارات ملی، ۱۰ درصد اعتبارات استانی – ملی  ۲۹ درصد بخش خصوصی و ۵۰ درصد از شهرداری و تعاونی‌ها و منابع داخلی دستگاه های اجرایی و پروژه های خیر ساز است.

وی بیان داشت: در مجموع پروژ های در مقیاس ملی ۲۲۱ پروژه ، در بخش استانی ۱۶۷ پروژه، در بخش خصوصی ۳۸۷ پروژه و شهرداری‌ها  و دستگاه های اجرایی ۱۵۹۹ پروژه و در  بخش دهیاری‌ها ۱۷۲ پروژه افتتاح می شود.

غلامی ادامه داد:امسال در دهه مبارک فجر ۷۴ پروژه در شهرستان‌ها کلنگ زنی می‌شود، که بیشترین  حجم پروژه‌ها  مربوط به شرکت مخابرات با ۱۰۵۰ پروژه ، جهاد کشاورزی  ۲۶۷ پروژه ، شهرداری ها ۲۴۰ پروژه  و شرکت توزیع برق با ۱۱۵ پروژه ، دهداری ها با ۱۷۲ پروژه و رهداری با ۸۷ پروژه از مهم‌ترین پروژه‌ها است.

این مقام مسئول با اشاره باینکه در بخش صنعت فولاد علاوه بر اعتبارات ریالی ، اعتبارات ارزی را نیز داریم دارد، گفت: در بخش تأمین آب مورد نیاز از طریق تصفیه پساب  شرکت شهرک های صنعتی۲۳ پروژه با اعتبار ۳۷۷ میلیارد تومان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان و دانشگاه اصفهان با ۶۱ پروژه و اعتبار ۳۱۳ میلیارد تومان و در بخش منابع طبیعی با ۳۳ پروژه و اعتبار ۳۱ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره باینکه افتتاح پروژ ه ها با حضور وزرا، معاونان وزرا، استاندار انجام می‌شود، تصریح کرد: بیشترین افتتاح پروژه های دهه فجر امسال در شهرستان‌های اصفهان، تیران و کرون و کاشان است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x