۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

افتتاح و بهره برداری خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن های خوراکی در رودبار

خط تولید 150 تنی تصفیه روغن های خوراکی کارخانه گنجه رودبار سازمان اتکا در شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا  در این مراسم با بیان ظرفیت عظیم منابع کشور در تحقق «جهش تولید» اظهار داشت: در همه عرصه ها می توان جهش تولید را به منصه ی ظهور گذاشت و گنجینه های ارزشمند سرزمین ایران را از قوه به فعل تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع در کنار تولید تسلیحات راهبردی ویژه و مورد نیاز نیروهای مسلح، تولید امنیت و اقتدار را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده است گفت: امروز وزارت دفاع با حضور در سایر عرصه های امنیت آفرین نقش برجسته ای به عنوان بازوی فعال تولید قدرت در آوردگاه های مختلف ایفا می نماید.

امیر سرتیپ شعبانیان با بیان ضرورت توسعه کشاورزی در کشور به عنوان یک مؤلفه بازدارنده در برابر تهدیدهای بین المللی تصریح کرد:  توسعه کشاورزی باعث فرصت‌سازی فعالیت‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و همچنین موجب کاهش اثرات تهدیدهای ملی نظیر تحریم‌های اقتصادی می‌شود و اگر با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های مبتنی بر تفکر جهادی و راهبردهای متاثر از مدیریت جهادی همراه باشد قطعاً  بخش مختلفی از اسیب های اقتصادی را ترمیم  و باعث رشد و توسعه کشور خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افتتاح خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن های خوراکی در کارخانه گنجه رودبار را نقطه عطفی در راستای تحقق جهش تولید عنوان کرد و افزود: جهش ۴۰۰ درصدی تولید انواع روغن های خوراکی  و افزایش  ظرفیت تولید این کارخانه  از ۹۰۰۰ تن به ۴۵۰۰۰ تن در سال گام مهمی در تأمین این کالای اساسی در کشور قلمداد خواهد شد.

امیر شعبانیان با بیان مساحت ۶۸هزار مترمربعی کارخانه گنجه رودبار تصریح کرد: این کارخانه پس از بازسازی و ترمیم و همچنین نصب ماشین آلات جدید،  کمک شایانی به اشتغال فعال استان گیلان و شهرستان رودبار خواهد نمود.

   وی با اشاره به تولید انواع روغن زیتون، روغن مخصوص سرخ کردنی، روغن ذرت، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن کلزا در کارخانه گنجه روبار سازمان اتکا تصریح کرد: با افتتاح پروژه خط تولید  ۱۵۰ تنی تصفیه روغن های خوراکی افزایش سهم تولید کارخانه از ۵/. درصد به ۲.۸ درصد در کشور ارتقا پیدا خواهد کرد.

امیر سرتیپ شعبانیان با بیان اینکه هر روز تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ایران در حوزه های مختلف از جمله بخش کشاورزی و غذایی بیشتر می شود افزود:  امریکا به هر نحو ممکن سعی در محدود کردن منابع غذایی ایران برخلاف تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی دارد و در این شرایط حمایت از بخش کشاورزی یکی از راه های  نجات‌بخش اقتصاد کشور خواهد بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x