۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵

افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پارک هنرمندان

نهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در پارک هنرمندان واقع در منطقه شش شهر تهران افتتاح شد.

به گزارش  گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر دکتر بابک عشرتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران درمراسم افتتاح مرکز واکسیناسیون پارک هنرمندان افزود: واکسیناسیون طبق سند وزارت بهداشت از نظر زمانبندی و گروه بندی انجام می شود

دکتر عشرتی افزود: هدف ما از انجام واکسیناسیون در خارج از مراکز درمانی و بصورت تجمیعی، علاوه بر سرعت انجام کار،جلوگیری از ازحام مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز مختل نشدن خدمات عادی مراکز بهداشتی است که خدمت رسانی در مراکز تجمیعی با کمک و همکاری هلال احمر و نیروهای داوطلب بسیجی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: برای حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۲۰ مرکز تجمیعی در نظر گرفتیم که تا کنون ۹ مرکز افتتاح شده است و تا روز دوشنبه حدود صد و دو هزار دوز واکسن شامل گروه های مختلف و بیست و چهار هزار دوز در گروه سنی بالای ۸۰ سال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایران تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از راه اندازی مراکز خودرویی تزریق واکسن در منطقه غرب تهران در روزهای آینده خبر داد.

 دکتر هاله احمدنیا مسئول نظارت بر بهداشت در مناطق دو، پنج و ۶ شهرداری تهران نیزجمعیت تحت پوشش این مناطق را حدود یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد، در مرحله اول کوویید ۱۹ سعی بر شناسایی و رهگیری بیماران بود که در مراحل بعدی با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی پیگیری درب منزل، وارد مبارزه با این اپیدمی شدیم و هم اکنون با تأمین واکسن وارد مرحله ای شدیم که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت با جدیت مشغول انجام این مراحل هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: تزریق واکسن به معنای مصونیت کامل نیست و افراد بعد از تزریق تا مرحله دوم باید “شفا” یعنی شستن دستها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را بصورت دقیق مدنظر قرار دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x