۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعمال محدودیت ها بسیار ضعیف است/ خیرین با تمام توان پای کار می آیند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با گلایه از نحوه اعمال محدودیت ها گفت: محدودیت ها در شهرهای پر خطری مانند تهران بسیار کم رنگ است و امیدوارم خدا ستاد ملی مبارزه با کرونا را به راه راست هدایت کند.

دکتر حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره جلسه روز گذشته با سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون موضوع کرونا اظهار کرد: موضوع جدیدی در این جلسه مطرح نشد.

وی درباره وضعیت کرونا در کشور هم افزود: منتظر و امیدواریم با محدودیت های جدیدی که گذاشته شده میزان ابتلا کاهش پیدا کند. وزارت بهداشت مدعی است علی رغم افزایش شمار مبتلایان بیماری پشت در بیمارستان ها نمانده و همه کسانی را نیاز باشد پذیرش می کنند.

شهریاری با انتقاد از وضعیت اعمال محدودیت ها؛ اضافه کرد: این محدودیت ها در کجا اعمال شده است؟ یکی از شهرهایی که باید محدودیت در آن اجرا می شد تهران است، چه محدودیت هایی انجام شده است؟ متاسفانه ستاد ملی مبارزه با کرونا عملکرد خوبی نداشته و امیدوارم خدا آنها را به راه راست هدایت کند!

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا این مشکلات به دلیل عدم اختصاص یک میلیارد یورویی است که قرار بود به موضوع مبارزه با اپیدمی کرونا داده شود؛ تاکید کرد: متاسفانه این مبلغ به طور کامل اختصاص نیافته و مجلس و دیوان محاسبات و هم خود وزارت بهداشت پیگیر اختصاص این مبلغ هستند، منهای بخشی که پرداخت شده، مابقی هنوز در صندوق مانده است.

وی در پاسخ به این پرسش که با افزایش شمار مبتلایان آیا در مورد تامین تجهیزات مشکلی بوجود نمی آید؛ تصریح کرد: وزارت بهداشت مدعی است که فعلا مشکلی در این باره ندارند که برای بیماران مشکل ساز شود.

شهریاری در باره استخدام پرستاران جدید هم گفت: سیستم بروکراسی جذب نیرو سخت است ولی مجوز داده و در حال پیگیری هستند و بنابر فرموده رهبری سازمان امور استخدامی است که باید شرایط را برای استخدام پرستاران تسریع کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره تاکیدات رهبری برای استفاده از خیران در مبارزه با کرونا افزود: بلافاصله بعد از صحبت های رهبری، به عنوان رئیس مجمع خیرین سلامت بیانیه ای منتشر و در تماس تلفنی از تمام مدیران کل کشور خواستم تا با تمام امکانات خیرین را پای کار بیاورند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x