۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۴

اعضای IOC دلنگران حضور تماشاگران در توکیو۲۰۲۰

چندین عضو IOC روز پنجشنبه و طی نشست 137 IOC به برگزار کنندگان المپیک توکیو در مورد عواقب منفی احتمالی در خصوص منع حضور تماشاگران خارجی در بازی ها تذکر دادند.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک برگزارکنندگان توکیو۲۰۲۰ می گویند که تصمیم نهایی در مورد طرفداران خارج از کشور قبل از شروع مراسم حمل مشعل در ۲۵ مارس گرفته خواهد شد. بسیاری از گزارش های غیررسمی در ژاپن با استناد به برخی از مقامات اظهارداشته اند قبلاً تصمیم گرفته شده است تا تماشگران خارجی را از این کشور دور نگه دارند. ژاپن با حدود ۸۵۰۰ فوتی ناشی از کرونا؛ این بیماری را بهتر از دیگر نقاط کنترل کرده است و مردم از خطر اوجگیری مجدد آن واهمه دارند.
اسپایروس کاپرالوس، یکی از اعضاء IOC در این خصوص گفت: ” باید راه هایی برای برخورد با افرادی که بلیط هواپیما ، بلیط بازی و محل اقامت خود را رزرو کرده اند و هزینه آنها را پرداخت کرده اند ، بیابیم. و فراموش نکنیم، بسیاری از این افراد والدین یا بستگان ورزشکاران هستند”.
گانیلا لیندبرگ، دبیرکل آنوک نیز صحبت های کاپرالوس را تایید کرد. لیندبرگ در خصوص موضوع حضور تماشاگران در توکیو۲۰۲۰ افزود: ” هر تصمیمی را که شما اتخاذ نمائید درک خواهیم کرد. اما عواقب آن تصمیم ممکن است برای عده کثیری از مردم جهان بسیار دشوار باشد. شاید بتوانید بعنوان آخرین گزینه؛ آن تصمیم را اتخاذ نمائید “. توشیور موتو، مدیر اجرائی توکیو۲۰۲۰  خاطرنشان ساخت که بهتر بود این تصمیم زودتر اعلام می شد تا هواداران وقت کافی برای بازپرداخت داشته باشند. وی موضوع بازپرداخت کامل بلیط را تصریح کرد. هرچند برگزارکنندگان ژاپنی انتظار داشتند ۸۰۰ میلیون دلار از فروش بلیط درآمد کسب کنند اما تماشاگر خارجی به بودجه توکیو آسیب نخواهد رساند و رفع کمبودهای احتمالی بر دوش دولت ژاپن خواهد بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x