۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

اعضای مجمع راستای جایگاه این نهاد اقدام کنند

یک نماینده مجلس گفت: بنده فکر می‌کنم در موضوع FATF مجمع تشخیص مصلحت نظام به هر دلیلی تحت تاثیر فضای سیاسی حاکم بر آن مجمع نمی‌تواند دقیق مصلحت نظام را پیاده و اجرایی کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در پاسخ به این سوال که تضعیف نهادهایی همچون دولت و مجلس و روسای آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: در این مقطع و شرایط زمانی تضعیف هرکدام از ارکان نظام و نهادهای انقلابی به ضرر حاکمیت جمهوری اسلامی‌است.

رئیس فراکسیون مستقلان ولایی تصریح کرد: خوشحال نباشیم مجلس و دولت و قوه قضائیه تضعیف شود. اینکه برخی به دنبال این بودند که علی لاریجانی برود خب لاریجانی رفت، حالا آیا مشکل کشور حل شد؟ دنبال این هستند که آقای روحانی برود خب ایشان هم برود آیا مشکل کشور حل می‌شود؟ همانطور که قبلا به دنبال این بودیم که خاتمی‌و‌هاشمی‌و احمدی‌نژاد بروند.

نماینده مردم رشت خاطرنشان کرد: ما باید ساختار کشور را اصلاح کنیم که افراد نتوانند اثرگذار شخصیتی باشند، تا هرکس که بیاید متناسب با آن ساختار بتواند کار را پیش ببرد.

وی ادامه داد: اینکه برخی به دنبال حذف آقای روحانی به عنوان رئیس دولت هستند به هر دلیلی؛ اگر صحت داشته باشد دلسوز نظام و انقلاب نیستند.

جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی در پاسخ به این سوال که از آنجایی که دولت بارها بر ضرورت تصویب لوایح زیرمجموعه FATF تاکید و امکان ایجاد راهگشایی مالی را مطرح کرده است اما چرا مجمع تشخیص تا کنون در این‌ باره تصمیم‌گیری‌ نکرده است؟ و آیا مخالفت‌های مجمع را کارشناسی می‌دانید یا جانبدارانه؟ گفت: بنده فکر می‌کنم مجمع تشخیص مصلحت نظام به هر دلیلی تحت تاثیر فضای سیاسی حاکم بر آن نمی‌تواند دقیق مصلحت نظام را پیاده و اجرایی کند.

رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس گفت: انتظار ما از بزرگان حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که در راستای تعالی آن اسم و جایگاه آن نهاد اقدام کنند نه دستورگیری از جناح‌ها و گروه‌ها و نهادهای خاص بیرونی.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of