۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

اعزام ناوگروهای ایران و پاکستان به منطقه تمرین مرکب دریایی

ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان، برای برگزاری تمرین مرکب دریایی در آب‍های خلیج فارس و دریای عمان، از بندرعباس عازم منطقه تمرین شد.

به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی ارتش، ناخدایکم ستاد رضا شیبانی سخنگوی این تمرین مرکب، هدف از این تمرین دریایی را ارتقاء توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش نظامی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان عنوان کرد و گفت: این تمرین به منظور نمایش قدرت دریایی و هم افزایی و برقراری تعامل سازنده و پویا در جهت ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه و همچنین انجام عملیات دریایی مشترک شامل نقل و انتقالات هوایی، دریایی و انجام مشترک عملیات Passex با شرکت کارکنان دو نیروی دریایی ایران و پاکستان و آب‌های خلیج فارس و دریای عمان صورت می‌گیرد.

ناخدایکم شیبانی افزود: در این تمرین دریایی یگان‌های نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن البرز و یک فروند موشک انداز به همراه یک بالگرد و همچنین یگان های شناور رزمی و پشتیبانی از نیروی دریایی پاکستان حضور دارند.

سخنگوی این تمرین مشترک دریایی با اشاره به اهمیت وحدت و همگرایی صاحبان قدرت دریایی در این منطقه راهبردی، افزود: ایجاد امنیت توسط کشورهای منطقه باعث رشد،توسعه امنیت و در نهایت رونق تجارت جهانی خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x