۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

اعتراضات مردمی در کاپیتول آمریکا به خشونت کشیده شد!

با هجوم حامیان ترامپ به عمارت پارلمان ایالتی، اعتراضات به خشونت کشیده شده و تأیید مجوز کالج انتخاباتی را به تأخیر انداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، با هجوم حامیان ترامپ به عمارت پارلمان ایالتی، اعتراضات به خشونت کشیده شده و تأیید مجوز کالج انتخاباتی را به تأخیر انداخت.

صدها نفر از طرفداران ترامپ بعد از ظهر چهارشنبه به ساختمان کاپیتول در واشنگتن دی سی حمله کردند و با عبور از حصارهای فلزی و نگهبانان امنیتی و شکستن نرده‌ها در طول مسیر این گروه که بسیاری از آن‌ها پرچم‌های آمریکا و پرچم‌ها و علائم ترامپ ۲۰۲۰ را حمل می‌کردند، به انتقال قدرت از رئیس جمهور دونالد ترامپ به رئیس جمهور منتخب جو بایدن اعتراض داشتند.

در حالی که مجلس سنا برای تأیید آرا کالج انتخاباتی تشکیل می‌شد، این گروه به دروغ ادعا می‌کردند که انتخابات از ترامپ دزدیده شده است و مراحل صدور گواهینامه را متوقف کردند.

پلیس کاپیتول دستور تخلیه دو ساختمان دانشگاه، ساختمان یادبود جیمز مدیسون کتابخانه کنگره و ساختمان اداری کانن هاوس را صادر کرد و با تجمع معترضین در ساختمان و تجمع در خارج از اتاق سنا، کاپیتول را در محاصره قرار دادند.

آن‌ها در پیامی به کسانی که در هیل کار می کنند گفتند: در تمام ساختمان‌های داخل مجموعه Capitol تهدید امنیت خارجی وجود داشته و ورود و خروج مجاز نیست، از پنجره‌های بیرونی و درها دور باشید. اگر بیرون هستید، به دنبال پوشش باشید.

پیدا شدن بمب در حین اعتراضات مردمی به انتخاب بایدن…

ایلین لوریا، نماینده حزب دموکرات، که دفتر آن در ساختمان کانن واقع شده است، در توئیتر نوشت: من فقط مجبور شدم دفتر خود را تخلیه کنم زیرا بمبی لوله‌ای در خارج از آن گزارش شده است.

اعتراضات مردمی آمریکا

افراد حاضر در صحنه گزارش دادند که در اتاق مجلس تیراندازی صورت گرفته و در حال حاضر بین پلیس کاپیتول و آشوبگران اختلاف وجود دارد. کارکنان گالری مطبوعات سنا به خبرنگاران توصیه کردند که برای محافظت از خود در اتاق سنا حبس شوند.

پلیس سعی کرد با استفاده از مواد منفجره دودزا جلوی جمعیت را بگیرد اما نتوانست جلوی آن‌ها را بگیرد. پلیس چندین بسته مشکوک در اطراف ساختمان را پیدا کرده و درخواست کمک‌های قضایی اضافی و کمک از مقامات فدرال را داشت.

آشوب شدید در طی تظاهرات دو روزه صورت گرفت، که عمدتا توسط رئیس جمهور ترامپ تشویق شد. هزاران نفر در این مراسم شرکت کردند، مخصوصا پس از سخنرانی‌ای که توسط رئیس جمهور انجام شد. ترامپ به جمعیت گفت: ما هرگز تسلیم نخواهیم شد.

پس از نفوذ معترضین به ساختمان پایتخت، پرزیدنت ترامپ در توئیتی نوشت: لطفاً از پلیس و اجرای قانون کاپیتول حمایت کنید. آن‌ها واقعاً در کنار کشور ما هستند. آرام باشید!

صدور گواهینامه ریاست جمهوری بایدن، که در سنا در جریان بود، به دلیل اعتراضات متوقف شد و در واشنگتن دی سی، شهردار موریل باوزر از ساعت ۶ بعد از ظهر عصر چهارشنبه تا ۶ صبح پنج شنبه منع رفت و آمد در سطح شهر را ایجاد کرد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments