۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی:

اطلاعات بانکی مردم را شخم نمی‌زنیم

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه گفت: اینطور نیست که اطلاعات بانکی افراد را شخم بزنیم .مردم نگران نباشند و درخواست بدهند. ثبت درخواست رسیدگی حق آنهاست.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)حسین میرزایی در پاسخ به پرسش  مبنی بر اینکه «اگر آن دسته از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند اما مشمول بسته معیشتی نشده‌اند، اجازه بررسی ریز حساب‌های بانکی را به وزارت رفاه بدهند، با مشخص شدن اطلاعات گردش مالی، احتمال حذف یارانه‌شان نیز وجود دارد یا خیر؟» اظهار کرد: ما حسابرسی نمی‌کنیم، بلکه درخواستی را به نظام بانکی کشور ارسال می‌کنیم و این درخواست به صورت سیستمی به بانک مرکزی می‌رود.

وی ادامه داد: این سوال از بانک مرکزی صورت می‌گیرد که آیا مجموع در آمدهای اعضای خانوار این فرد بالاتر از حدی است که تعیین کرده‌ایم یا خیر؟ که جواب می آید “بله” یا “خیر”، و بررسی در همین حد است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه با بیان اینکه اینطور نیست که اطلاعات بانکی افراد را شخم بزنیم گفت: مردم نگران نباشند و درخواست بدهند. ثبت درخواست رسیدگی حق آنهاست و وظیفه ما است که بررسی کنیم.

میرزایی اضافه کرد: بررسی اطلاعات حساب‌های بانکی ارتباطی با یارانه ندارد و ما در حال حاضر تنها موضوع حمایت معیشتی را پیش می بریم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments