۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

اضافه شدن رقابت صحرانوردی به بازی های المپیک پس از ۱۰۰سال

رقابت دو صحرانوردی پس از ۱۰۰سال به بازی های المپیک اضافه و به صورت امدادی (در پاریس -۲۰۲۴) برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک پس از برگزاری جلسه هیات رییسه فدراسیون جهانی دو و میدانی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی از برگزاری رقابت دو صحرانوردی به صورت امدادی ترکیبی، با شرکت ۱۵ کشور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس خبر داد.

بر اساس این تصمیم و با اضافه شدن این مسابقه هر تیم ۴ ورزشکار؛ (دو دونده در بخش آقایان و دو ورزشکار در بخش بانوان) خواهد داشت، که هر کدام دو مسیر رفت و برگشتی ۲.۵ کیلومتری را طی کرده و پس از طی این مسافت  چوب امدادی را تحویل هم تیمی بعدی خود خواهند داد.

سباستین کو در این خصوص گفت: «به شخصه بسیار خوشحال هستم که این رقابت قرار است پس از ۱۰۰ سال و بعد از المپیک ۱۹۲۴ پاریس دوباره به بازیهای المپیک اضافه شود.»

وی افزود: دو و میدانی برای من با صحرانوردی شروع شد چراکه اولین باشگاه دو و میدانی که به آن پیوستم «هلمشایر هریرز»، به نام کسی بود که در بازی‌های المپیک ۱۹۲۴ پاریس در رقابت صحرانوردی دویده بود. بنابراین از اضافه شدن این ماده به بازیهای المپیک بسیار خوشحال خواهم شد.

گفتنی است مسئولین فدراسیون جهانی دو و میدانی برای تایید و تصمیم نهایی و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد جزئیات بیشتر در این خصوص، به زودی با مسئولین برگزاری بازیهای المپیک پاریس ۲۰۲۴ بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of