۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی‌آورند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اقلیت بودن اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم، گفت: جریان‌های حامی‌جوانان اصولگرا اکثریت را در مجلس بعدی خواهند داشت.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، غلامرضا ظریفیان درباره ترکیت مجلس یازدهم، اظهار کرد: بر اساس نتایج تایید صلاحیت‌هایی که تاکنون انجام شده است، اکثریت مجلس یازدهم در اختیار جریان‌هایی غیر از اصلاح‌طلبان است، اصلاح‌طلبان در اقلیت خواهند بود و نیروهای شاخص اصلاح‌طلب ممکن است یا در مجلس یازدهم حضور نداشته باشند یا در اقلیت باشند، مگر اینکه بازبینی جدی در تایید صلاحیت‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: در میان اصولگرایان نیز جریان‌هایی که از نیروهای جوان‌تر حمایت می‌کنند، دست بالا را در مجلس خواهند داشت و جریان‌هایی که سابقه بیشتر دارند، اکثریت را نخواهند داشت. ممکن است این جریان‌هایی که از جوانان اصولگرایی حمایت می‌کنند، تابلوی حزبی هم نداشته باشند، اما به هر حال منتسب و مرتبط با اصولگرایی هستند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا منظور شما از جریان‌های حامی‌جوانان، جریان نواصولگرایی است؟ تصریح کرد: بحث من نواصولگرایی نیست چون هنوز از نواصولگرایی تعریف روشنی نشده است.

معتقدم جریان‌های حامی‌جوانان نسبت به جریان‌های باسابقه اصولگرایی اکثریت را خواهند داشت.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی‌مدرسین دانشگاه‌ها در پایان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعضای این تشکل ردصلاحیت شده اند، افزود: رویکرد انجمن اسلامی‌مدرسین دانشگاه‌ها منوط به جمع‌بندی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان است. این شورا فعلا در حال گفت‌وگوهای جدی برای اتخاذ تصمیم نهایی خود است؛ البته برخی احزاب هم اعلام کرده‌اند که چون در برخی حوزه‌ها نماینده ندارند، ممکن است لیستی هم ارائه نکنند، البته هنوز جمع‌بندی نهایی حاصل نشده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments