۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

اصلاح قوانین موازی به شفافیت منجر می شود

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: یکی از اولویت های مجلس باید تنقیح قوانین و نظارت بر اجرای آنها نسبت به قانونگذاری باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به اهمیت تنقیح قوانین، اظهار کرد: امروزه حجم انبوه قوانین مردم را دچار سردرگمی کرده لذا نیاز به قانون زدایی و به عبارتی تنقیح قوانین است.

وی افزود:معاونت قوانین مجلس در راستای تنغیح قوانین قدم های خوبی را برداشته تا با اصلاح و ساماندهی قوانین قدیمی دیگر شاهد قوانین موازی نباشیم.

عضو هیئت رئیسه پارلمان با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی نباید به تولید کننده قوانین تبدیل شود، بیان کرد:این در حالیست که بر اساس قوانین مصوب، افراد برای دریافت یک مجوز باید از ده‌ها مجموعه استعلام کنند که این موضوع امری فرسایشی بوده و نشان دهنده بروکراسی پیچیده اداری است.

حجت الاسلام سلیمی تصریح کرد:در صورت ادامه روند بررسی طرح‌ها و تصویب و تبدیل آنها، به قوانین جدید، بُعد نظارتی مجلس تضعیف می شود و آن طور که لازم است نمایندگان نمی توانند بر اجرای قوانین نظارت کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید بر اساس نیازهای واقعی مردم قوانین را مصوب کند تا شاهد گره گشایی از جامعه باشیم، ادامه داد: بر این اساس برای رسیدن به شرایط بهتر باید با اصلاح قوانین و قانون زدایی قوانین دست و پاگیر را حذف کنیم تا با این اقدام بروکراسی اداری را کاهش دهیم.

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه یکی از اولویت های مجلس باید تنقیح قوانین و نظارت بر اجرای آنها نسبت به قانونگذاری باشد، گفت: تنقیح قوانین منجر به تقویت توان نظارتی مجلس می شود.

حجت الاسلام سلیمی در پایان عنوان کرد:با توجه به اینکه تورم قوانین زیاد است لذا مجلس در زمینه تنغیح، اصلاح و ساماندهی قوانین راه طولانی را در پیش دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments