Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
بازدید: 130
مدیرکل امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

اصلاح خطوط ایست در سطح مناطق ۲۲گانه

مدیرکل حمل‌ و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای عملیات اصلاح خطوط ایست تقاطع‌های مجهز به دوربین ثبت تخلف در سطح مناطق 22گانه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدحسین حسینی‌نژاد با توجه به تضییع حقوق شهروندان در اعمال جریمه دوربین‌های ثبت تخلف عبور از خط ایست در تقاطع‌های فاقد یا بدون کیفیت خط ایست، نسبت به اصلاح و تجدید‌ خطوط ایست در ۴۵ تقاطع و در سطح مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران اقدام شد.

وی با اشاره به این‌که خط کشی‌های ترافیکی در معابر شهری به منظور سهولت در آمدوشد در شهر از یک سو و ارتقای ایمنی در رفت و آمدهای شهری از سوی دیگر از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند گفت: به همین نسبت، اجرا، نگهداری و به‌سازی آن‌ها نیز حائز اهمیت است.

مدیر کل امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که خط‌کشی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به منظور هدایت خودروها به حرکت بین خطوط و رعایت حقوق عابران در گذرگاه‌های عابر پیاده، نقش مهمی در هدایت رفت و آمد و کاهش ترافیک دارد تصریح کرد: خطوط سفید عابر پیاده، خط قرمز قانون برای عموم شهروندان اعم از سواره‌ها و پیاده است. خط‌کشی‌ها از چنان درجه‌ای از اهمیت برخوردارند که مدیریت شهری از آن به عنوان زبان هدایت و نماد نظم و انضباط در شهر یاد می‌کند، از این‌رو توجه به خطوط ایست و خط‌کشی عابر پیاده مورد توجه است.

حسینی‌نژاد افزود: مواد مصرفی در خط کشی‌های ترافیکی شامل رنگ‌های سرد، گرم، دو یا سه جزیی، آستر، دانه‌های شیشه‌ای و مواد ضد لغزش، ‌ الزامات و مشخصاتی دارند که هنگام اجرای خط‌کشی می‌بایست مورد توجه قرار بگیرند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of