۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

اسکوچیچ: می دانیم چطور از موانع رد شویم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی تیمش برابر هنگ کنگ در کنفرانس خبری، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و هنگ‌کنگ در دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی از ساعت ۱۹ به وقت تهران در ورزشگاه المحرق برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان اسکوچیچ به پایان رسید.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در کنفرانس خبری در خصوص عملکرد تیمش برابر هنگ‌کنگ گفت: از نتیجه بازی برای شروع این تورنمنت خیلی راضی هستم. می‌دانید شرایط آب و هوایی اینجا خیلی سخت بود، اما از پس این موضوع برآمدیم. با تیمی مسابقه دادیم که بیشتر زمان بازی را در یک سوم دفاعی‌اش پشت سر گذاشت و این روش بازی کردن کار را برای ما سخت کرده بود، چون در اکثر زمان بازی، ضدفوتبال بازی می‌کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال اضافه کرد: بازی را با نتیجه خوبی تمام کردیم و به چند نفر از نفرات کلیدی هم استراحت دادیم که تمام فشار مسابقه روی آنها نباشد. تنها چیزی که از آن رضایت نداشتم، گلی بود که دریافت کردیم. نباید گل‌هایی مشابه این را دریافت کنیم و باید در طول ۹۰ دقیقه روی کارمان تمرکز کنیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که تیم هنگ‌کنگ خیلی وقت بود بازی نداشت، اطلاعات کمی از آنها داشتیم. با این حال، برتری را در طول مسابقه حفظ کردیم و شانس‌های خوبی برای گلزنی داشتیم. اگر کسی بازی را می‌دیدید، متوجه می‌شد که چه تیمی دست بالاتری را داشته است.

اسکوچیچ درباره کیفیت زمین چمن و انجام دیدار با عراق در همین ورزشگاه گفت: تا بازی با عراق زمان کافی برای بهتر شدن کیفیت چمن وجود ندارد، اما انتظار من این بود شرایط مسابقه برای همه یکسان باشد. ما و عراق در این زمین بازی می‌کنیم، اما دیگر تیم‌ها در این زمین بازی ندارند. چیزهایی که باید می‌گفتم را قبلاً گفته‌ام. ما در هر دو نیمه فشار را روی محوطه جریمه حریف داشتیم، اما هر دو طرف زمین، کیفیت نامطلوبی داشت. کاری از دست ما بر نمی‌آید و باید تمرکزمان را روی کار خودمان حفظ کنیم و کار خودمان را انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص دیدار مقابل بحرین خاطرنشان کرد: اکنون تمام تمرکز ما فقط روی بازی با بحرین خواهد بود. بازی با هنگ‌کنگ برای ما تمام شد و تمرکز ما در این تورنمنت روی هر بازی است و بازی به بازی پیش می‌رویم. باید باهوش عمل کنیم و تمرینات بازسازی و ریکاوری بازیکنان را به خوبی انجام پشت سر بگذاریم تا این تورنمنت به خوبی پایان یابد.

وی در خصوص سایر دیدارهای باقیمانده تیم ملی ایران، گفت: نباید بازی‌ها را با هم تداخل دهیم. هر بازی داستان متفاوت خودش را خواهد داشت و تمرکز ما اکنون روی بازی با بحرین است و فعلاً به بازی‌های دیگری توجه نداریم. ما تیم خوبی داریم و به قدرت‌مان ایمان داریم و می‌دانیم چگونه باید روی کارمان تمرکز کنیم و کار را جلو ببریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments