۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

اسکوچیچ، نامزد عنوان بهترین مربی ملی سال دنیا

از ماه فوریه 2020 که دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفت تا امروز که در 11 بازی تیم ملی روی نیمکت نشسته، همچنان انتقادها درباره انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی پابرجاست.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سیلامت(طبنا)، مشاور وزیر ورزش معتقد است در صورت صعود تیم ملی، اسکوچیچ باید جای خود را به سرمربی دیگری بدهد. جدا از آن بسیاری از کارشناسان دیگر فوتبالی هم همین عقیده را دارند و مهم‌تر از همه خود اسکوچیچ هم می‌داند که در صورت صعود، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نمی‌ماند.

با این حال اما دنیای آمار و ارقام، دنیایی جدا از این بحث‌هاست. براساس آمار، اسکوچیچ در حال حاضر کسی است که در ۱۱ بازی گذشته، ۱۰ برد و یک تساوی کسب کرده و بدون هیچ باختی، تیمش را برای صعود آماده می‌کند. به همین خاطر است که از دید فدراسیون آمار و ارقام فوتبال جهان، اسکوچیچ می‌تواند نامزد دریافت عنوان بهترین مربی ملی سال و در میان ۲۰ مربی برتر دنیا قرار بگیرد.

فدراسیون آمار و ارقام جهانی به سنت هرساله و پیش از سال جدید میلادی بهترین‌های آماری را در یک فهرست جمع‌بندی کرده و بین آنها به رأی‌گیری می‌پردازد.

پس از آنکه امیرعابدزاده به عنوان یکی از ۲۵ گلر برتر دنیا از نظر آماری در فهرست قرار گرفت حالا نوبت دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران است که نامش به عنوان یکی از ۲۰ نامزد این فدراسیون معرفی شود.

در این فهرست چهره‌های مهمی مثل روبرتو مارتینز، روبرتو مانچینی و لوییس انریکه و دیدیه دشان حاضرند. از بین مربیان آسیایی هم هاجیمه موریاسو، فلیکس سانچس و هروه رنار در بین نفرات برگزیده حضور دارند.

این فهرست به این شرح است:

روبرتو مانچینی (ایتالیا) – ولادیمیر پتکوویچ (سوییس) – روبرتو مارتینز (بلژیک) – کسپر هیولمند (دانمارک) – فرانک دی‌بوئر (هلند) – آندری شوچنکو (اوکراین) – گرت ساوت‌گیت (انگلیس) – دیدیه دشان (فرانسه) – لوئیس انریکه (اسپانیا) – یاروسلاو شیلهاوی (جمهوری چک) – لیونل اسکالونی (آرژانتین) – تیته (برزیل) – رینالدو روئدا (کلمبیا) – ریکاردو گارکا (پرو) – جمال بلماضی (الجزایر) – آلیو سیسه (سنگال) – مندر کبایر (تونس) – حسام البدری (مصر) – جراردو مارتینو (آرژانتین / تیم مکزیک) – گرگ برهالتر (ایالات متحده آمریکا) – دنی هی (نیوزیلند) – دراگان اسکوچیچ (کروات / تیم ملی ایران) – هاجیمه موریاسو (ژاپن) – فلیکس سانچز بار (اسپانیایی/ تیم ملی قطر) – هروه رنار (فرانسوی / تیم ملی عربستان سعودی)

منبع: ایران ورزشی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments