۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

اسقف اعظم از کاتولیک‌ها می‌خواهد واکسن جانسون و جانسون را تزریق نکنند!

اسقف اعظم نیواورلئان از کاتولیک ها می‌خواهد از تزریق واکسن COVID جانسون و جانسون خودداری کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، اسقف اعظم کاتولیک نیواورلئان از کاتولیک‌ها می‌خواهد که از واکسن Johnson & Johnson COVID-19 که اخیراً تصویب شده است، خودداری کنند، به گفته وی این واکسن با استفاده گسترده از رده‌های سلولی ناشی از سقط جنین از نظر اخلاقی به خطر افتاده است.

در بیانیه ای در روز جمعه، اسقف اعظم یادآور شد که اگرچه تصمیم گیری در مورد دریافت واکسن یک انتخاب فردی است، اما آخرین واکسن جانسون و جانسون به دلیل استفاده از رده سلولی ناشی از سقط جنین در توسعه و تولید واکسن و همچنین آزمایش آن گزینه مناسبی نیست.

در حالی که تعدادی از تولیدکنندگان واکسن COVID-19 از سلول‌های اصلی ناشی از جنین سقط شده در دهه ۱۹۷۰ استفاده کرده‌اند، اسقف اعظم استدلال می‌کند که استفاده گسترده از جانسون و جانسون از واکسن‌های Moderna و Pfizer-BioNTech، که تنها از این سلول‌ها برای آزمایش استفاده می‌کنند، بدتر است. در این بیانیه استدلال می‌شود که به دلیل این ارتباط با سقط جنین در واکسن‌های Moderna و Pfizer بسیار کم است و به کاتولیک‌ها توصیه می‌شود در صورت انتخاب یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

در حالی که اسقف اعظم ادعا می‌کند که این تصمیم با راهنمایی‌های واتیکان، کنفرانس اسقف‌های کاتولیک ایالات متحده و مرکز ملی اخلاق کاتولیک مطابقت دارد، هیچ یک از این سه بیانیه‌ای در مورد تقبیح واکسن جدید صادر نکرده‌اند.

واتیکان بر خلاف اسقف اعظم معتقد است این واکسن‌ها مشکل اخلاقی ندارند…

در ماه دسامبر، واتیکان دستورالعمل‌های کلی در مورد واکسن‌ها را صادر کرد که در آن آستان مقدس اعلام کرد برای کاتولیک ها واکسن‌هایی که از سلول‌های HEK293 برای تحقیق استفاده می‌کنند از نظر اخلاقی قابل قبول است. در حالی که گفته می‌شود سلول‌های HEK293 از یک جنین سقط شده از دهه ۱۹۷۰ سرچشمه گرفته شده‌اند، متخصصان اخلاق گفته‌اند که سلول‌ها و رده‌های سلولی مشابه کلون هستند و بافت اصلی جنین نیستند.

واکسن جانسون و جانسون و اسقف اعظم

واتیکان واکسن Pfizer-BioNTech را برای همه ساکنان واتیکان در دسترس قرار داده است. گزارش شده است که پاپ فرانسیس در ژانویه این واکسن را دریافت کرده است.

بیانیه اسقف اعظم نیواورلئان پس از آن صادر می‌شود که رهبران USCCB و رهبران سایر سازمان‌های مذهبی در بهار گذشته نامه‌ای به کمیساریای سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد نگرانی‌های اخلاقی در مورد واکسن‌های COVID-19 ارسال کردند.

در این نامه آمده است: ما آگاه هستیم که از بین ده‌ها واکسن در حال تولید، برخی از آن‌ها با استفاده از سلول‌های قدیمی تولید شده از سلول‌های نوزادان سقط شده تولید می‌شوند. به عنوان مثال، Janssen Pharmaceuticals، Inc. قرارداد قابل توجهی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) دارد و در حال کار بر روی واکسنی است که با استفاده از یکی از این رده‌های سلولی با مشکل اخلاقی تولید می‌شود.

با این حال، یک یادداشت USCCB که توسط اسقف کوین سی. رهادس از فورت وین-ساوت بند، رئیس کمیته دکترین USCCB و اسقف اعظم جوزف اف نائومان از کانزاس سیتی، رئیس کمیته فعالیت‌های حمایت از زندگی سازمان نوشته شده است، استدلال می‌کند که واکسن‌ها اخلاقی هستند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments