۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵

استیلی: رقبا از قدرت تیم یحیی واهمه دارند

حمید استیلی گفت: متوقف کردن روند خوب تیمی که چهار سال متوالی قهرمان شده و در آستانه قهرمانی پنجم است، در زمین فوتبال برای رقبا سخت و غیرممکن شده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت حمید استیلی با اشاره به پیروزی دلچسب تیم فوتبال پرسپولیس برابر تراکتور تبریز اظهار داشت: پرسپولیس در این دیدار یکی از بهترین نمایش های خود را در این فصل ارائه داد و با استحقاق کامل تیم پیروز میدان لقب گرفت.

او افزود: پرسپولیس هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم تیم برتر میدان بود. در نیمه اول اگر شانس با این تیم یار می بود، می توانست کار حریفش را در این نیمه یکسره کند همانند اتفاقی که در بازی با ماشین سازی رقم خورد. در نیمه دوم پرسپولیس با وجود برتری در بحث مالکیت توپ و میدان و ایجاد موقعیت روی دروازه حریف در یک غافلگیری دروازه اش را باز شده دید اما نکته مثبت پرسپولیس پس از گل تراکتور این بود که بچه ها موفق شدند با حرفه ای گری کار را ادامه داده و با آرامش و مسلط بر بازی، خیلی زود گل تساوی را به ثمر رسانده و در فاصله کمی به گل برتری هم دست پیدا کنند، موضوعی که نشان از حرفه ای گری کامل تیم دارد.

سرمربی اسبق پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: شاید خیلی ها بر این باور بودند که پس از باخت در دربی، شیرازه تیم از هم پاشیده شده و افت تیم را شاهد خواهند بود اما پیش بینی این افراد کاملا اشتباه از آب درآمد و تیم خیلی زود سر و شکل قبل از دربی را به خود گرفت و توانست در دو بازی متوالی دو پیروزی خوب و قاطع را به دست آورد. معمولا تیم بازنده دربی در چند بازی بعد از این دیدار دچار افت و نوسان در نتیجه گیری می شود اما تجربه بالای کادر فنی، مدیریت و حرفه ای بودن و حضور بازیکنان باتجربه در تیم دست به دست هم داد تا این اتفاق برای پرسپولیس رخ ندهد.

او ضمن تمجید از عملکرد همه بازیکنان در دو بازی اخیر اشاره‌ای به شرایط خوب این روزهای مهدی عبدی و وحید امیری داشت و خاطرنشان کرد: مهدی عبدی در دو بازی اخیر چهره فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشته است. شاید خیلی ها انتخاب او را به عنوان زننده یکی از پنالتی های حساس دربی اشتباه می دانستند اما او شجاعت به خرج داد و پشت آن پنالتی ایستاد اما خیلی زود به شرایط قبل خود بازگشت و در دو بازی که به عنوان بازیکن ذخیره هم به میدان آمد چهار گل خوب و تماشایی را برای پرسپولیس به ثمر رساند و ستاره تیم شد. این در حالی است که امیری هم با تکرار روند خوب خود مهره ای تاثیرگذار و در خدمت تیم است و این روزها یکی از بهترین عملکردهایش را برای پرسپولیس از خود به نمایش می گذارد.

استیلی درخصوص تماسی که قبل از بازی برابر تراکتور با پرسپولیسی‌ها داشته گفت: پرسپولیس در شرایط حساسی به سر می برد. این باشگاه با مشکلات مالی زیادی روبرو است اما خوشبختانه اعضای تیم به خاطر هواداران در این خصوص اعتراض نکرده اند. قبل از بازی تماس تلفنی با سیدجلال حسینی و افشین پیروانی داشتم. خوشبحتانه آنها به عنوان بزرگترهای تیم با روحیه خوبی تیم را جمع و جور می کنند و این موضوع کمک زیادی به موفقیت های تیم داشته است. خوشبختانه اعضای تیم به خصوص بزرگترها به حساسیت شرایط به خوبی واقف هستند و با تجربه ای که دارند به تیم کمک می کنند.

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به برخی شیطنت‌ها و سنگ اندازی‌هایی که چند هفته‌ای است برای تیم زیاد هم شده، تصریح کرد: متوقف کردن روند خوب تیمی که چهار سال متوالی قهرمان شده و در آستانه قهرمانی پنجم است، در زمین فوتبال برای رقبا سخت و غیرممکن شده و این موضوع سبب شده به بازی های این چنینی در خارج از زمین بازی و مباحث فنی روی بیاورند! خدا را شکر تیمی که اسبش را برای تکرار قهرمانی هایش زین کرده به این موضوعات بی توجه است و کاری به این حواشی ندارد. اینکه به حریف پرسپولیس که به دسته پایین تر سقوط کرده قول پاداش می دهند چه دلیلی جز این می تواند داشته باشند که نمی توانند موفقیت پرسپولیس را ببینند؟! بهتر است این دوستان به جای سنگ اندازی علیه پرسپولیس بپذیرند که این تیم در سال های اخیر در بحث فوتبالی، فنی، مدیریتی و…. بهترین بوده و به جای حاشیه سازی به بهترین تیم ایران و آسیا احترام بگذارند نه اینکه بخواهند ناجوانمردانه چوب لای چرخ پرسپولیس بگذارند.

استیلی درمورد بازی برابر پیکان و حرف و حدیث‌ها درخصوص بازی آخر به برنا گفت: این وصله ها به پرسپولیسی ها نمی چسبد و تبانی در مرام پرسپولیسی ها جایی ندارد. مهدی پرسپولیسی است و همه این را می دانند اما همیشه با تیم هایش برابر پرسپولیس بهترین بازی های خود را داشته و اهل این کارها نیست. شاید رقبا می خواهند تمرکز پرسپولیس را در روز آخر بر هم بزنند چون قدرت پرسپولیس به آنها ثابت شده و از آن واهمه دارند داستان ها را مطرح می کنند. پرسپولیس در این فصل با رعایت تمام اصول بازی جوانمردانه و با اقتدار صدرنشین شد و مستحق ترین تیم برای قهرمانی است و با این خیالات و اوهام این موفقیت و رکورد جادوانه پرسپولیس لوث نمی شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments