Wednesday 3 June 2020 | چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
بازدید: 37

استقرار سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کارگران شهری

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رونمایی سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کارگران و ماشین آلات رفت و روب در خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) صدرالدین علیپور با اشاره به استقرار سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کارگران شهری و با تاکید بر اینکه در این دوره از مدیریت شهری تلاش شد تا اکثر اقدامات سازمان به صورت هوشمند و با امکان نظارت و رصد بهتر انجام شود، گفت: در گذشته یکی از دغدغه‌های سازمان مدیریت پسماند ایجاد سیستم هوشمند برای رصد فعالیت کارگران خدمات شهری و ماشین آلات رفت و روب بود به همین منظور برای اولین بار با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا)، سامانه IT محوری را ایجاد کردیم تا با رصد لحظه ای فعالیت‌های مربوط به رفت و روب شهر، خواسته‌های شهروندان در این زمینه تامین شود.

استقرار سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کارگران شهری

وی با اعلام این خبر که استقرار سامانه هوشمند مذکور خردادماه رونمایی می‌شود، ادامه داد: براساس این طرح، دو هزار و ۳۰۰ خودروی رفت و روب به سیستم ردیاب (GPS) مجهز و ساعت شروع و پایان کار و نحوه فعالیت آن‌ها در سطح شهر به طور مداوم کنترل و رصد می‌شود. علاوه بر این، روزانه اطلاعات بیش از ۱۴ هزار کارگر از طریق ثبت چهره در زمان ورود و خروج به طور هوشمند ضبط می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، راه اندازی این سامانه گامی ‌مهم در حوزه هوشمندسازی خدمات شهری است چراکه امکان نظارت قوی بر عملکرد پیمانکاران و پاسخ دهی هر چه سریع تر به شکایات مردمی‌که از طریق سامانه ۱۳۷ گزارش می‌شود، را فراهم می‌کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of