۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس:

استرس و نگرانی را به داوطلبان تزریق نکنید/ حفظ سلامت داوطلبان مهمترین نکته برگزاری کنکور

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا با تضمین اجرای پروتکل های بهداشتی زمان برگزاری کنکور را تایید کرد.

محمد وحیدی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، افزود: برگزاری کنکور ایمن از نظر برگزاری فرآیند و حفظ سلامتی داوطلب مهمترین اصلی است که مورد توجه قرار دارد. در کنکور دکتری وارشد هم همه تاکیدات مجلس این بود، حتی حضور ریاست مجلس و نمایندگان در حوزه ها و بازدید از نحوه برگزاری آن، نه از باب دخالت بلکه می خواستند کنکور به نحوه احسن اجرا شود.

وی ادامه داد: جلساتی که بعد از کنکورکارشناسی ارشد با حضور وزاری مربوطه انجام شد براین اساس بود که اگر قرار است زمان کنکور به تعویق بیفتد باید ستاد ملی مبارزه با کرونا در این باره نظر بدهد. وزیر علوم هم گفته بود که برای رعایت پروتکل های بهداشتی کنکور نیاز به زمان دارد و همین نیاز به زمان از سوی وزیر بهداشت هم اعلام شد.

وحیدی تاکید کرد: با این وجود روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا زمان قبلی برگزاری کنکور را که با ۴۵ روز تاخیر همراه بود، تایید کرد. اما دوگانگی به نظرم میزان استرس و نگرانی را افزایش داد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: امیدواریم ستاد ملی کرونا مصوبه پای تصمیم نهایی خود بایستد و استرس سومی را ایجاد نکند، چراکه خود همین استرس را داوطلبان کنکور را دچار اضطراب می کند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تایید این زمان می توان اطمینان داشت که اختلافات وزارت بهداشت و علوم به تغییر زمان کنکور منجر نمی شود، اظهارکرد: این دو وزارتخانه به جمع بندی مشترک رسیده بودند ولی ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر را اعلام کرد.

وحیدی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا اجرای پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری کنکور به درستی انجام خواهد شد، تاکید کرد: با تضمین این موضوع زمان برگزاری کنکور اعلام شده است. حرف مجلس هم این است که کنکور باید با تضمین اجرای پروتکل های بهداشتی و حفظ ایمنی داوطلبان اجرا شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: چگونه ما در مجلس هستیم و نهاد ریاست جمهوری اعلام می کند چون مجلس شرایط مناسبی ندارد رئیس جمهور در جلسه دفاع از وزیر پیشنهادی هم شرکت نمی کند، یعنی نمایندگان مردم مهم نبوده و آنها مهم هستند، اما از آنجایی که تنها بچه های نمایندگان و دولت مهم نیستند به همین دلیل هم باید برای اجرای کنکور بیشترین حساسیت را داشت.

وی گفت: ماوظیفه داریم در شرایط سخت در کنار مردم باشیم در شرایط آسان که همه زندگی خودشان را خواهد داشت.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments