۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

استرداد ۷ میلیاردی اموال مال باختگان

رئیس پلیس فتا از کشف 31 پرونده کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب مال باختگان خبر داد و گفت: در این پرونده ها 7 میلیارد و 850 میلیون ریال به مال باختگان مسترد شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “داود معظمی گودرزی” اظهار داشت : اخیرا ۳۱ تن از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند، بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم رایانه ای پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، افزود : در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این موارد برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی ( فیشینگ ) انجام شده است.

این مقام سایبری گفت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی، ۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب ۳۱ مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به آنان مسترد کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

وی بیان کرد: یکی از اولویت های پلیس فتا جلب رضایت مندی شهروندان و اقدام سریع پلیس در خصوص جرایم مالی در فضای مجازی است تا از خارج شدن وجوه سرقتی از چرخه بانکی جلوگیری شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments