۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

استرالیا خواستار اجتناب از تنش با ایران شد

نخست‌وزیر استرالیا بامداد چهارشنبه خواستار اجتناب از هر گونه درگیری نظامی‌با ایران به بهانه حمله به آرامکو شد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، نخست‌وزیر استرالیا بامداد چهارشنبه خواستار اجتناب از هر گونه درگیری نظامی‌با ایران به بهانه حمله به آرامکو شد.

«اسکات موریسون»، نخست‌وزیر استرالیا همچنین فضاسازی‌ها در خصوص احتمال اقدام نظامی‌آمریکا علیه ایران به بهانه حملات اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را رد کرد.

موریسون که قرار است به زودی در یک سفر رسمی‌برای دیدار با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روانه واشنگتن شود، درباره پیام توئیتری اخیر ترامپ که از آن تعبیر احتمال اقدام نظامی‌علیه ایران شده گفت: «بیانیه آمریکا بیانیه‌‌ای درباره توان این کشور [برای اقدام علیه ایران] بود، نه لزوماً قصد آن. بنابراین من فکر می‌کنم ما در این حوزه باید با احتیاط و با حساسیت عمل کنیم.»

دونالد ترامپ بعد از آنکه «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مستقیماً ایران را به نقش‌آفرینی در حمله به آرامکو متهم کرد در توئیتی نوشته بود آمریکا «آماده شلیک» برای پاسخ دادن به عاملان این حمله است.

عده‌ای این توئیت ترامپ را به احتمال اقدام نظامی‌آمریکا علیه ایران تعبیر کردند، اما یک مقام ارشد آمریکایی روز بعد، با ارائه توضیحاتی از تهدید نظامی‌ایران عقب‌نشینی کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments