۰۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبرداد:

استخدام کارنامه سبزها براساس آزمون کتبی و شفاهی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش استخدام معلمان دارای کارنامه سبز براساس قبولی آزمون کتبی و شفاهی است و قبولی در یکی از آزمون ها ملاک استخدام نیست.

مهرداد ویس کرمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره آخرین وضعیت حقوق و بیمه و استخدام معلمان حق التحریر و کارنامه سبز اظهار کرد: در بحث معلمانی که به عنوان کارنامه سبز معرفی شده اند به وزارت آموزش و پرورش نامه ای با مضمون ادعای این معلمان که می گویند ظرفیت هایی برای استخدام کارنامه سبزها وجود دارد؛ عین جواب این وزارتخانه این است که می گویند شرطی که در دفترچه آزمون مطرح شده قبولی در آزمون شفاهی و کتبی با هم است و قبولی کتبی به تنهایی کفایت نمی کند.

وی ادامه داد: بنابراین سهمیه را برای آزمون های بعدی نگه می دارند و در حال حاضر امکان جذب این افراد وجود ندارد. به هر حال روال آزمون هم همین است یعنی با شرایطی اعلام می شود و در آزمون های بعدی پذیریش صورت می گیرد چه بسا این رویه اگر مختل شود بعدها هم نمی شود کسی را رد کرد چراکه همیشه ظرفیتی در آینده ممکن است وجود داشته باشد.

ویس کرمی تاکید کرد: این جواب صریحی است که وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون داده و با این اوصاف بنا بر جذب این دسته از معلمان ندارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سوال که با این اوصاف همان روال حق التدریس ادامه خواهد یافت؛ گفت: بله این روال ادامه خواهد داشت و چون ضابطه را آموزش و پرورش اعلام کرده همین روال ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ۷۰ درصد قبولی کتبی و ۳۰ درصد شفاهی مورد نیاز برای استخدام در وزارت آموزش و پرورش برای کارنامه سبزها است و اینکه می گویند کتبی قبول شده اند بخشی از مسیر را طی کرده اند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments