۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
کارشناس صدا و سیما در همایش ما خوشبختیم مطرح کرد:

استحکام زندگی وابسته به رعایت حقوق زوجین نسبت به یکدیگر است

کارشناس صدا و سیما در همایش"ما خوشبختیم"که به همت فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد، ضمن بیان وظایف همسران بر رعایت حقوق زوجین برای استحکام در زندگی زناشویی تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، حجت الاسلام حسین دهنوی در این برنامه که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) انجام شد، مؤلفه اصلی در ایجاد آرامش و امنیت روانی در خانواده را رعایت حقوق معنوی همسران نسبت به یکدیگر عنوان کرد و گفت: خداوند در قرآن خطاب به مردان فرموده است « همواره با رفتار پسندیده و مبتنی بر احترام متقابل با زنان و همسران خود رفتار کنید».
وی با اشاره به اینکه آنچه باعث ایجاد آرامش و آسایش پایدار در زندگی مشترک می‌شود رعایت حقوق همسران نسبت به یکدیگر است، گفت: یکی از حقوق معنوی که زنان بر عهده آقایان دارند برخورد پسندیده و مبتنی بر کرامت انسانی است که باید از سوی آقایان در حق همسران خود رعایت شود.
حجت الاسلام دهنوی خاطرنشان کرد: اگر تمام احتیاجات مادی را برای همسر خود فراهم کنید و در مقابل، کرامت انسانی او را نادیده بگیرد مطمئن باشید که زنان شما هیچگاه احساس خوشبختی، آرامش و امنیت حقیقی نخواهند کرد.
وی با اشاره به روایات وارده از سوی امامان و پیشوایان دینی درباره بیان مصادیق معاشرت به معروف با همسران، تصریح کرد: یکی از این مصادیق این است که هیچ گاه با زنان خود با صدای بلند حرف نزنید و اگر ناسزا بگویید در واقع حق معنوی زن را پایمال کرده‌اید.
کارشناس همایش ما خوشبختیم با اشاره به اینکه برای هر یک از زن و مرد چند اصل مهم وجود دارد که اگر به آن‌ها پایبند باشند، زندگی توأم با آرامش و موفقیت را در کنار یکدیگر تجربه می‌کنند، از دادن اقتدار به مرد به عنوان یکی از وظایف زنان نام برد و عنوان کرد: یکی از آفت‌های جامعه ما این است که برخی از زنان به همسران خود اقتدار نمی‌دهند.
دهنوی اهمیت به نیازهای غریزی و عاطفی، توجه به خانواده همسر را از دیگر وظایف زنان نسبت به مردان برشمرد و تصریح کرد: در مقابل، مردان نیز وظایفی نسبت به زنان دارند که این وظایف شامل توجه به نیازهای عاطفی زنان، حس تملک آنان و توجه به خانواده زن به خصوص پدر وی است که در صورت رعایت آن‌ها از بروز بسیاری از اختلافات خانوادگی جلوگیری کرده‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments