۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

استاندار تهران: زمینه تحصیل ۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران فراهم می شود

استاندار تهران با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت تحصیلی دانش آموزان از زمینه سازی جهت تحصیل ۳ هزار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان تهران خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به تعداد افراد بازمانده از تحصیل اظهار داشت: طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ۳ هزار نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل در شهرستان های استان تهران شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با کمک نهادهای حمایتی زمینه برگشت این دانش‌آموزان به تحصیل فراهم شود که در این زمینه کمیته امداد نسبت به تحصیل کودکان بی سرپرست و بد سرپرست اعلام آمادگی کرد و سازمان بهزیستی هم در این مسیر به آموزش و پرورش کمک می‌کند.

استاندار تهران سپس عنوان کرد: در شهرستان‌های استان تهران تراکم دانش آموزی در کلاس های درس بسیار بالاست و حتی در برخی کلاس ها ۳۵ تا ۳۶ دانش آموز مشغول تحصیل هستند از اینرو احداث مدارس باید مورد توجه جدی باشد.

محسنی بندپی سپس گفت: در زمینه احداث مدارس هم از اعتبارات دولتی استفاده می شود و هم نیاز به کمک خیرین داریم، ضمن اینکه مولدسازی دارایی های آموزش و پرورش نیز در این زمینه موثر است.

وی سپس خاطرنشان کرد: به استثنا شهرستان فیروزکوه، تمامی شهرستان های استان تهران کمبود فضای آموزشی دارند، بر این اساس اقدامات ما باید در راستای رفع این کمبودها هدف گذاری شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments