۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با اپیدمی کرونا

از کنترل ورودی و خروجی شهرها تا تدوین دستورالعمل حمایت‌های تغذیه‌ای بیماران کرونایی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مهمترین اقدمات این جمعیت، در کنترل و پیشگیری از شیوع اپیدمی کرونا را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر فرید مرادیان، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت با اشاره به دغدغه، پیگیری و نظارت ویژه دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از روز نخست تصدی این پست، بر حضور حداکثری این نهاد در کنار سایر ارگانها از جمله وزارت بهداشت گفت: در همین راستا دبیرخانه کرونای جمعیت و متناظر آن در تمامی استانهای کشور تشکیل شد که بنا بر دستور رئیس جمعیت مسئولیت کنترل، رسیدگی و ارائه خدمات درمانی و همچنین امدادی به هم میهنانمان فراهم شد.

دکتر مرادیان با اشاره به حضور شبانه روزی مجموعه هلال احمر در ورودی و خروجی شهرها برای کنترل کلیه مسافران به ویژه در ایام تعطیلات نوروز گفت: هلال احمر با استفاده از کلیه ظرفیت خود شامل امدادگران، نجاتگران، مراکز امدادی، بین جاده ای، درمانگاهها و … تلاش کرد در کنار سایر نهادهای متولی از جمله وزارت بهداشت خدمات تخصصی در پیشگیری و درمان  ویروس کرونا را به مردم عرضه کند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر همچنین گفت: در روزهای سخت ابتدایی کرونا و کمبود تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور به دلیل غافلگیری نسبت به شیوع این اپیدمی، جمعیت هلال احمر به عنوان پشتیبان بیمارستان مسیح دانشوری وارد عمل شد و خدمات گسترده حمایتی و درمانی را انجام داد. همینطور در مراکز درمانی خارج از کشور، در راستای اهداف بشر دوستانه و درخواست‌هایی که از سوی این کشورها مطرح شد، هلال احمر با همه توان و ظرفیت خود به کمک مراجعه کنندگان و بیماران این کشورها شتافت.

 وی افزود در این مسیر هلال احمر هر آنچه در توان داشت در طبق اخلاص نهاده و با یاری خدا، حمایت همه جانبه رییس جمعیت هلال احمر  و همچنین مشارکت و همراهی گسترده هموطنان عزتمندمان خدمات ارزشمندی ارائه شد.

دکتر مرادیان اذعان داشت:  در مسیر خدمت رسانی متاسفانه تعدادی از همکاران ما هم به ویروس کرونا مبتلا شدند و چندین نفر امدادگر و داوطلب هم شهید شدند.  با دستور رئیس جمعیت تلاش کردیم امکانات پیشگیرانه ای همچون ماسک، ژل ضد عفونی و سایر وسایل محافظتی در اختیار عزیزانمان در صف مقدم این مبارزه قرار گیرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه به توزیع اقلام و وسایل ضروری پیشگیری از کرونا تاکنون در قالب چند مرحله بین امدادگران، پرسنل و مجموعه هلال احمر اشاره کرد و گفت:  برای تمام استان ها شامل پایگاه ها، مراکز درمانی، مراکز توانبخشی، داروخانه ها، کارمندان مجتمع تهرانپارس بیمارستان نورافشار واحدهای ستادی  و … طی این مدت ده ها هزار ماسک سه لایه، محلول ضدعفونی، البسه حفاظتی، محافظ صورت و … توزیع شده است

وی افزود: بنا داریم با تداوم روند امداد رسانی خود، سطح خدمات رسانی به همکاران زحمتکش خود را نیز ارتقاء دهیم. در این زمینه تدابیری از طرف رئیس جمعیت اندیشده شده که مدیران را مکلف به حمایت و حفاظت از کلیه کارکنان در برابر ابتلای به این ویروس کرده است.

دکتر مرادیان تاکید کرد: دستورالعمل حمایت های تغذیه ای در مواجهه با بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا را تدوین کردیم و در اختیار واحدهای مربوطه قرار دادیم تا ضمن بهره برداری از آن، اقدمات پیشگیرانه و آموزشی-ترویجی خود را هم در سطح جامعه گسترش دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of