۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش:

از عملکرد شاد راضی نیستم/ تامین زیرساخت ها به عهده آموزش و پرورش نیست

معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل آماده نبودن زیرساخت های استفاده از شبکه شاد در کل کشور بسیاری از دانش آموزان از امکان استفاده از شاد محروم هستند.

قاسم احمدی لاشکی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که آیا امکان استفاده از برنامه شاد برای همه دانش آموزان فراهم است، افزود: امروز نزدیک به ۱۷ میلیون کاربر از شبکه شاد استفاده می‌کنند، اما از عملکرد این شبکه راضی نیستم چراکه ۵/۶۲ درصد، عضو مجموعه شاد و حدود ۱۵ درصد از این افراد به جهت مشکلاتی که در این شبکه وجود دارد، از سامانه های غیر شاد استفاده می‌کنند. حدود ۲۱ درصد هم متاسفانه در هیچ شبکه ای عضو نیستند.

وی ادامه داد: حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز از این خدمات محروم هستند درحالیکه همواره به دنبال عدالت آموزشی هستیم. بنابراین مجبور شدیم بخشی از کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم. بخشی هم از طریق مدرسه تلویزیونی، درس نامه و کتابچه‌هایی که می‌توانیم به دست دانش آموزان برسانیم، انجام شد.

لاشکی تصریح کرد: البته تامین زیرساخت‌ها ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد ولی ما در حال رایزنی برای تامین زیرساخت‌های لازم جهت برگزاری بهتر کلاس‌های آنلاین هستیم.

معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش درباره اینترنت رایگان برای دانش آموزان و معلمان هم گفت: دستور ارائه اینترنت رایگان برای معلمانان و دانش آموزان از سوی رییس جمهور داده شده و برای این افراد پیامک هم آمده، اما عملا اتفاقی نیفتاده است و این موضوع از حوزه اختیار ما خارج است.

وی تصریح کرد: بنابراین وقتی می‌گوییم آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است یعنی همه بخش ها اعم از صدا و سیما، وزارت ارتباطات، وزارت صنایع و … باید کمک ما باشند. شاد، یک شبکه بومی است و باید حمایت شود؛ شاد ۱ و ۲ تغییراتی داشت و یقینا شاد ۳ هم تغییراتی دارد اگر به ما فرصت دهند این نواقص را برطرف می‌کنیم.

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments