۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

از صعود به لالیگا تا صدرنشینی

لالیگای اسپانیا درحالی هفته دهم خود را پشت سر گذاشته که گرانادا صدرنشین این رقابت‌هاست.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، هفته دهم لالیگا پیش از این که شروع شود به خاطر لغو ال کلاسیکو با حواشی زیادی همراه بود. در نهایت دو تیم بارسلونا و رئال مادرید برابر هم قرار نگرفتند تا مهمترین بازی این هفته دیدار اتلتیکومادرید و اتلتیک بیبائو باشد. با این حال اتفاق مهم دیگری رخ داد. گرانادا توانست با پیروزی یک بر صفر برابر رئال بتیس به صدر جدول صعود کند.

این تیم بعد از ۴۶ سال صدرنشینی را تجربه کرد و می‌تواند با ادامه پیروزی هایش برای چند هفته در جایگاه نخست باقی بماند. گرانادا در ۲۹ سپتامبر فصل ۷۴-۱۹۷۳ (هفته پنجم لالیگا) برابر مورسیا یک بر یک مساوی کرد و یک روز منتظر ماند تا صدرنشینی اش قطعی شود. شکست‌های اتلتیکو و والنسیا موجب شد دو تیم گرانادا و سلتاویگو به عنوان صدرنشینان جدید لالیگا معرفی شوند.

به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) گرانادا سومین تیم در تاریخ لالیگا است که پس از صعود به سطح اول بازی ها صدرنشینی را تجربه می کند. پیش از این پونته‌ودرا در هفته یاردهم فصل ۶۶-۱۹۶۵ در چنین شرایطی قرار گرفته بود و سپس رایوواکانو در دو هفته دهم و یازدهم فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ در رتبه نخست قرار داشت.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments