۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
در نگاهی به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ می‌بینیم؛

از شعارهای مردمی‌ تا اقدامات مخرب برخی جریان‌های سیاسی

با نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌تب و تاب آن را می‌توان در اقدامات رقبای انتخاباتی به وضوح دید.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدباقر قالیباف، عضو جمع تشخیص مصلحت نظام گفته است: همان عواملی که باعث پیروزی ما در انقلاب و دفاع مقدس شد می‌تواند ایران را قوی کند. اگر خواهان رشد و پیشرفت هستیم باید بلد باشیم با مردم کارکنیم، اگر ما چنین باشیم مردم ما خوب بلدند چگونه کار کنند و بر مشکلات فائق بیایند.

وی ادامه داد: الان مجلس کارامد نیست و در راس امور هم نیست چون صدای مردم نیست و مردم هم اعتمادی که باید داشته باشند را ندارند. امروز مردم کاری به جناح سیاسی ندارند به این کار دارند چه کسی عرضه دارد و چه کسی ندارد چه کسی گره از مشکلات مردم باز می‌کند و چه کسی نمی‌کند. مجلس ظرفیت‌های جدی برای نظارت دارد که از آنها استفاده درست نمی‌شود.

تاکتیک اصلاح‌طلبان برای غلبه بر حریف!

برخی از کارشناسان سیاسی معتقدند اصلاح‌طلبان سعی دارند با طرح این گزاره که «بازنده‌ایم» رقیب را دچار اشتباه محاسباتی کنند.

ادبیات اصلاح‌طلبان به‌قدری قابل‌تأمل بود که عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان هنگام پایان یافتن ثبت‌نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس، گفت: «۳۰ بر هیچ می‌بازیم و قالیباف رأی اول تهران می‌شود!» بعد از آن نیز برخی چهره‌های اصلاح‌طلب همین حرف‌ها را تکرار کردند و گفتند «از ابتدا بازنده‌ایم»، «مجلس یکدست خواهد بود» و….

چند نفر دیگر از چهره‌های تندروی اصلاح‌طلب مانند عباس عبدی، محسن آرمین، حسن رسولی و دیگران، با ادبیاتی مشابه هم ادعا کردند تکلیف ۱۵۸ یا ۱۹۰ کرسی از پیش معلوم شده و هیچ رقابتی بر سر آنها نخواهد بود!

کار به جایی رسید که رئیس‌جمهور نیز به این بازی پیوست و پیشاپیش گفت مجلس نوش جانتان!

این تاکتیک اعلام پیروزی رقیب برای آن است که جریان مقابل احساس کند در میدانی خالی پای خواهد گذاشت و چون از قبل برنده است، نه نیازی به اتحاد و یکپارچگی دارد و نه عمل سیاسی و رسانه‌ای درخور. به نظر می‌رسد نتیجه چنین تصور غلطی، غافلگیری و شکست در صحنه رقابت خواهد بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x