۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

از دوقطبی کردن جامعه در موضوع حجاب باید به شدت پرهیز کرد

وزیر کشور گفت:‌ از سیاسی شدن و دوقطبی کردن جامعه در موضوع حجاب و عفاف باید به شدت پرهیز کرد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور که در خصوص حجاب و عفاف برگزار شد، اظهار داشت: حجاب یک موضوع بین بخشی است و باید نوع نگرش به این حوزه واقع‌بینانه باشد.

وی افزود: تمامی‌گزارش‌ها در این جلسه مبتنی بر این بوده است که بین ۷ تا ۸ درصد افراد در جامعه به موضوع حجاب کاهلی دارند ولی نوع بیان این موضوع نباید به گونه‌ای باشد که این رقم را بالاتر از ۱۰ درصد پیش بینی کنند.

وزیر کشور اظهار داشت: با قطعیت می‌توان اعلام کرد که زیر ۱۰ درصد کاهلیت به حجاب دارند ولی یک درصد هم زیاد است.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما باید بر اساس اطلاعات و آمار برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص داشته باشیم و با توجه به اینکه بی‌حجابی در کشور ما قابل قبول نیست، بنابراین کشف حجاب موجب می‌شود که بر اساس قانون با آن فرد برخورد شود.

وی ادامه داد: در حوزه کشف حجاب ما با موارد سازمان‌یافته‌ای مواجه هستیم که بر اساس قانون دستگاه‌های ذی‌ربط موظفند با آن برخورد کنند.

وزیر کشور اظهار داشت: باید به موضوع حجاب و عفاف به نحو احسن پرداخت و ما باید در این خصوص شناخت مشترک و درک واحد داشته باشیم. مطالعات خوبی در این خصوص انجام شده است که اگر کارگروهی تشکیل شود ذیل آن ستاد و کارگروه می‌توان اقدامات پژوهشی را انجام داد و به یک فراتحلیل برسیم و برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه به موضوع حجاب و عفاف باید به صورت مستمر پرداخت، گفت: بحث حجاب جزو مسائل اعتقادی و دینی قانون ماست. شاید به دلیل گرمای تابستان بدحجابی بیشتری داشته باشیم و در پاییز و زمستان وضعیت حجاب بهتر شود و در آن فصل‌ها به موضوع حجاب رسیدگی نکنیم، بلکه ما باید در طول سال به صورت مستمر حجاب و عفاف را پیگیری کنیم و دستگاه‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد: قطعا بدون مشترک عموم جامعه نمی‌توانیم اقدامی‌را پیش ببریم و باید روش‌هایی که مردم را نسبت به این موضوع مشتاق می‌کند، انجام دهیم. ما در ایام محرم هستیم و در این ایام تمامی‌آحاد جامعه عزادار بودند و به معارف همه افزوده شد. در این خصوص نیز باید این حس به همه مردم القا شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کار فرهنگی کردن زمان خود را نیاز دارد، گفت: بیش از ۹۵ درصد کار در حوزه حجاب و عفاف ایجابی است و باید با هماهنگی بیشتری عمل کنیم و تمامی‌دستگاه‌ها متناسب با وظایفی که دارند برنامه‌های خود را به صورت زمانبندی شده ارائه دهند.

رحمانی فضلی به نقش فضای مجازی در موضوع حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: نقش این فضا در این خصوص کاملا مشهود است و باید از این ظرفیت فضای مجازی برای ارائه نکات آموزشی و حذف آسیب‌ها استفاده کنیم.

وی یادآور شد: نقش وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات در موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی و حجاب و عفاف کاملا مشهود است و می‌توان در برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت به این دو وزارتخانه اشاره کرد.

وزیر کشور اظهار داشت: از سیاسی شدن و دوقطبی کردن جامعه در موضوع حجاب و عفاف باید به شدت پرهیز شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x