۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵
توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس؛

از تعویق کنکور تا حمایت از صادرکنندگان

حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل ازخانه ملت، حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است.

در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

حسن شجاعی، نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در توئیتی نوشت: جلسه کمیسیون آموزش: وزیر علوم: تصمیم در مورد برگزاری کنکور باید در ستاد ملی کرونا گرفته شود. دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا: تصمیم نهایی در جلسه ای با حضور برخی نمایندگان موافق و مخالف تعویق کنکور از کمیسیون آموزش باید اتخاذ شود. دومی خوب و خروجی آن قابل اعتماد است.

 

روح الله نجابت، نماینده شیراز در مجلس در توئیتی نوشت: رهبر انقلاب، ۵ تیر۸۱: مراقب باشید اول، کار انجام گیرد و بعد مردم از کاری که انجام گرفت، مطلع شوند. جنجال تبلیغاتی نسبت به کاری که هنوز انجام نگرفته است، نه فقط مفید فایده نیست، بلکه ضررهایی هم ایجاد می‌کند.

 

علیرضا زاکانی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: یکی از موانع بالندگی ایران عزیز، نظام ناکارآمد آموزش در کشور از جمله امتحان کنکور است. کمترین کار در شرایط موجود کرونا، تعویق کنکور تا ایجاد تمهیدات ضروری حفظ آرامش روحی و سلامت جسمی جوانان و خانواده آنهاست که نیازمند دقت و مسئولیت پذیری متصدیان آن در وزارت علوم می باشد.

 

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: بانک مرکزی به جای فشار آوردن به صادرکننده‌ای که به هزار مشقت کالایی را صادر می‌کند تا تراز تجاری و ارزی کشور را بهبود دهد، واردات را باید منوط به صادرات متناظر کند. با فشار بر گرده‌ی صادرات، اوضاع ارزی کشور روز به روز وخیم‌تر خواهد شد. اینکه صادرکنندگان ناچار باشند برای تداوم صادرات،ارزشان را زیر قیمت بازار به سامانه بانک مرکزی تحویل دهند نه تنها ظلم ناروا به صادر کننده است، بلکه موجب میشود او نیز برای تحویل ارز به بانک ناچار به خرید ارز از بازار در سررسید مقرر بشود. این دلیل عمده التهابات اخیر ارزی است.

 

علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس در توئیتی نوشت: امروز ۱۲ مرداد ماهه. دقیقا یکسال دیگر در همچین روزی رئیس جمهور جدید در پیشگاه نمایندگان ملت سوگند خواهد خورد! صرف نظر از حال خوشی که در این تصور هست، به نظر شما اونی که دوره بعد رئیس جمهور ما خواهد بود کیه؟!!

 

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس در توئیتی نوشت: جناب استاندار جهت تنویر افکار عمومی درخصوص استخدام۷۵نفر در استاندار اصفهان آن هم در آخرین سال از عمر دولت! در راستای اجرای عدالت برای مردم شفاف سازی کنید. پ. ن: مردم استان هنوز از استخدام غیر قانونی افراد غیر متخصص در استانداری که سابقاً صورت گرفته ضربه می‌خورند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of