۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

اروپایی‌ها به دنبال شکل‌گیری برجام‌های دیگری هستند

نماینده مردم فسا گفت: اروپایی‌ها به دنبال شکل‌گیری برجام‌های دیگری در زمینه دفاعی، امنیتی و منطقه‌ای بوده که آنها همه از خطوط قرمز ما عبور می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، جواد جمالی نوبندگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به بدعهدی‌های اروپا نسبت به ایران و فعالسازی مکانیسم ماشه از سوی این کشورها احتمال این وجود دارد که ایران از برجام خارج شود، گفت: همان زمانی که رئیس جمهور آمریکا از برجام خارج شد میخ آخر را هم به تابوت برجام کوبید.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر چیزی از برجام باقی نمانده است؛ چرا که آمریکایی‌ها  از این معاهده خارج شدند و اروپایی‌ها هم به تعهدات خود در مسئله برجام عمل نکردند و ما هم که در حال برداشتن گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای خود هستیم؛ بنابراین مگر معجزه ای رخ بدهد، در غیر اینصورت با آن موضع‌گیری‌هایی که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در قبال ایران دارند هیچ اتفاقی در برجام نمی‌افتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها به دنبال شکل‌گیری برجام‌های دیگری در زمینه دفاعی، امنیتی و منطقه‌ای بوده که آنها هم خطوط قرمز ما هستند.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: ایران در مسئله برجام در حال اعتمادسازی و اقناع جامعه جهانی، شورای امنیت و … بود؛ چرا که اگر به یکباره از این معاهده خارج می‌شدیم، سریعا انگشت اتهام از سوی افکار عمومی‌به سوی ایران دراز می‌شد و جمهوری اسلامی‌را در مقابل آمریکا قرار می‌دادند، اما در حال حاضر کسی نمی‌تواند مدعی باشد که ما در مسئله برجام متعهدانه عمل نکردیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments