۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

ارتقای درجه اعتبار بخشی بیمارستان شهرستان مهر فارس

با دریافت پروانه بهره برداری و همچنین ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در خصوص استقرار استاندارد های اعتبار بخشی ملی بیمارستان ها، درجه اعتبار بخشی ‌بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهر، از چهار به دو ارتقاء یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت در فارس ، رئیس بیمارستان شهرستان مهر از دریافت پروانه بهره برداری این بیمارستان برای اولین بار خبر داد و اعلام کرد: پروانه بهره برداری بیمارستان،  پس از پیگیری و دریافت تاییدیه های فراوان، توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای اولین بار صادر شد.

«هادی اکبری» ادامه داد:  تیم ارزیاب اعتبار بخشی با حضور یک نفر ارزیاب کشوری از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، و دو نفر ارزیاب از دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به مدت یک روز ، به  بررسی میزان استقرار استاندارد های اعتبار بخشی در این بیمارستان پرداختند.

 او افزود: نسل چهارم اعتبار بخشی بیمارستانی با تاکید بر اهمیت ایمنی بیمار به عنوان روح اصلی اعتبار بخشی و نیز با رویکرد ارتقای کیفیت خدمات بیمارستای،  در قالب یک کتابچه راهنما، با ۱۱۰ استاندارد و ۵۱۴ سنجه، به بیمارستان ها ابلاغ شد.

 اکبری ادامه داد: در این بیمارستان، یک تیم شامل ۱۹ رابط برای هر یک از مولفه های اصلی اعتبار بخشی، تشکیل شد؛ و با کمک دفتر بهبود کیفیت و اعتبار بخشی بیمارستان، به صورت گام به گام  استاندارد ها استقرار  یافتند.

رئیس بیمارستان شهرستان مهر، همه ی کارکنان این بیمارستان را در این موفقیت سهیم دانست و اظهار کرد: تلاش ما در ادامه ی کار این است که بتوانیم این درجه را ارتقاء دهیم.

کدخبرنگار۴۱۰۹۰

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x