۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

اراک همچنان قرمز است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستان های استان از لحاظ میزان شیوع کرونا در ۱۴ مردادماه ۹۹، اراک همچنان قرمز است و شهرستان های خمین، ساوه و دلیجان نیز به اراک ملحق شده اند

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از سازمان نظام پزشکی،بنابر اعلام روابط عمومی علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه گفت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی یا خطر قرار گرفته اند.

وی افزود: شهرستان های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و شهرستانهای ساوه، دلیجان و خمین نیز به اراک اضافه شده اند که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه ها دارد. در واقع در سایه این بی توجهی ها کروناویروس در حال جمع آوری قربانیان خود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه وضعیت آنها به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده و شهر های خمین، ساوه و دلیجان نیز از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده اند.

جمالیان افزود: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهرهای پرخطر ما افزوده می شود و این به معنای اعمال فشار مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس گیر و هولناکی باشیم.

وی گفت: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می شود و در صورت هرگونه سهل انگاری و عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of