۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

اراضی عباس‌آباد به یک جاذبه بی‌بدیل برای تهران تبدیل می‌شود

شهردار تهران گفت: پس از اجرای کامل طرح اراضی عباس‌آباد این مجموعه به یک جاذبه بی‌بدیل در تهران تبدیل می‌شود و شاهد حضور چند میلیون نفر بازدید کننده خواهیم بود.

 

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) پیروز حناچی در مراسم افتتاح دریاچه و باغ هنر با بیان اینکه دریاچه هنر با مساحت ۲۵ هزار متر‌مربع و باغ هنر با مساحت ۵ هزار مترمربع در غرب باغ کتاب تهران به بهره برداری رسیده‌اند، اظهار داشت: چندین ایستگاه مترو و پایانه در غرب و شرق اراضی عباس‌آباد واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه باغ جواهرات، باغ کتاب و پارک آب و آتش در مجموعه اراضی عباس‌آباد واقع‌ ‌شده‌اند، افزود: این دو باغ و پارک جزء جاذبه‌های این مجموعه برای شهروندان محسوب می شوند.

شهردار تهران با بیان اینکه طرح جاذبه مجموعه اراضی عباس‌آباد سال ۸۴ در شورای عالی شهرسازی و کمیسیون ماده پنج به تصویب رسیده است، گفت: در تیرماه سال ۷۲ پیرو نامه‌ای از سوی وزیر مسکن وقت به رهبر معظم انقلاب، نقشه راهی برای اراضی عباس‌آباد ترسیم شد که با موافقت رهبر انقلاب اقدام مهمی در این مسیر صورت گرفت.

حناچی با بیان اینکه پس از اجرای کامل طرح اراضی عباس‌آباد این مجموعه به یک جاذبه بی‌بدیل در تهران تبدیل می‌شود، تاکید کرد: با اجرای کامل این پروژه شاهد حضور سالانه چند میلیون نفر بازدید کننده خواهیم بود.

وی در ادامه به مباحث مطرح شده در خصوص تامین آب دریاچه اشاره کرد و گفت: قنات‌های مکرر و متعددی به آن وصل شده و تلاش می‌کنیم تا حد ممکن از پساب برای تامین آب استفاده کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا حد ممکن از آب‌های زیرزمینی برای این مجموعه استفاده نشود، گفت: در این مجموعه تصفیه‌خانه‌ای واقع شده تا بتواند آب را تصفیه کند.

حناچی با اشاره به آبیاری فضای سبز گفت: از روش‌های جدیدی برای کاهش مصرف آب استفاده خواهیم کرد. همچنین در خصوص استفاده از پساب نیز با وزارت نیرو مذاکراتی انجام شده تا تصفیه‌خانه‌های محلی ایجاد شود.

وی گفت: این مجموعه به طور قطع از مصادیق برقراری عدالت شهری در تهران و تثبیت‌کننده شعار تهران شهری برای همه خواهد بود.

شهردار تهران با اشاره به وجود پل طبیعت در مجموعه اراضی عباس‌آباد بیان کرد: امروزه پل طبیعت به یکی از المان‌های شهر تهران تبدیل شده که در کنار میدان آزادی جهانیان آن را به عنوان نماد شهر تهران می‌شناسند. معتقدم این نقشه راه ماست و باید آن را دنبال کنیم.

حناچی درباره آخرین اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت پسماند، افزود: به دنبال آن هستیم که با مشارکت شهروندان و اجرای طرح تفکیک از مبدأ، پسماند انتقالی به آرادکوه تنها کمپوست باشد. در آینده نیروگاه ۲ مگاواتی آرادکوه مجدد راه‌اندازی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments