۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

ارائه مشاوره و آموزش به بیماران سرطانی در بیمارستان امید

رئیس بیمارستان امیداظهار کرد: در راستای بالا بردن سطح آگاهی عمومی درخصوص نحوه وعلل ابتلا به انواع سرطان ها،کلینیک خودمراقبتی وارتقا سلامت در بیمارستان امید خدمات مشاوره ارائه می دهد.

 به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر سودابه شهید ثالث، با اشاره به اینکه کلینیک خودمراقبتی و ارتقا سلامت در بیمارستان امید خدمات مشاوره را در زمینه آموزش بیماران سرطانی ارائه می دهد، خاطر نشان کرد: این مرکز فعالیت های خود را در چهار قسمت انکولوژی ، پستان ، استومی و ب.ث.ژ درمانی به ارائه خدمات می پردازد.

وی اظهار کرد: این کلینیک روزانه بالغ بر ۵-۱۰ نفر در تمام روزهای هفته ، صبح ها بر اساس برنامه خدمات آموزشی و مشاوره ای رایگان در زمینه انواع سرطان ، آموزش های رژیم غذایی ، فعالیت های مجاز و غیر مجاز ، پیشگیری از لنف ادم و انجام ورزش های بعد از عمل جراحی ، علائم هشدار دهنده و آموزش های رژیم دارویی ، توسط کارشناسان خبره و آموزش دیده پرستاری زیر نظر سوپر وایزر آموزش سلامت ارائه می دهد.

دکتر شهید ثالث عنوان کرد: این کلینیک در راستای تحقق اهداف وزارت بهداشت و مدیریت پرستاری دانشگاه بوده و توسعه برنامه های آموزشی سلامت و ارتقاء سطح سلامت بیماران را در بر دارد.

رئیس بیمارستان امید مشهد با اشاره به اینکه علاوه بر خدمات مشاوره ای در کلینیک، آموزش های لازم به بیمار و همراه مربوط به مسائل روانشناختی و تعیین شرایط فعلی به ادامه ی زندگی برای بیماران ارائه می شود، ادامه داد: همچنین خدمات تله مانیتورینگ( طی تماس های تلفنی  به جهت بررسی  وضعیت بیمار )  به بیماران داده می شود.

وی گفت: بیماران می توانند پس از ترخیص چنانچه سوالاتی در خصوص داروها ، رژیم غذایی و فعالیت های خود داشته باشند از این طریق آموزش لازم را دریافت کنند.

رئیس بیمارستان امید مشهد با بیان اینکه همچنین در این کلینیک علاوه بر آموزش های  چهره به چهره ، آموزش ها به صورت ارائه پمفلت ، کتابچه و مولتی مدیا ( عوارض داروهای شیمی درمانی ) به بیماران داده می شود، بیان کرد: امید است این مرکز  با ارائه این خدمات گام موثری در بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان  داشته باشد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments