۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۹

ارائه خدمت ۸۰ پزشک متخصص در شهرهای خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام این خبر افزود: با توجه به کمبود برخی پزشکان متخصص، توزیع بیش از ۸۰ پزشک در شهرهای استان در آبانماه شروع می‌شود.

به گزارش دفتر خبرگزاری سلامت در خراسان جنوبی، در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان فردوس ۹ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتبار ۱۳.۵ میلیارد تومان در شهرستان فردوس به بهره برداری رسید که بخشی از هزینه تجهیزات مورد نیاز توسط خیرین تامین شده بود.

تجهیز بخش آی.سی یو اطفال با اعتبار ۲ میلیارد تومان، بخش دوم آی. سی یو ویژه افراد کرونایی با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و بهره برداری از دستگاه اندوسکوپی بیمارستان حضرت رسول با اعتبار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از جمله پروژه هایی بود که به بهره برداری رسید.
در ادامه بهره برداری از دستگاه ماموگرافی با هزینه ۲ میلیارد تومان، بانک خون با هزینه ۲۴۰ میلیون تومان، کلینیک تنفسی با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان، جایگاه تامین سوخت بالگرد با هزینه ۱۱۰ میلیون تومان و دستگاه اکسیژن ساز با هزینه یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان با حضور مسئولان استانی و محلی آغاز شد.
همچنین ساختمان پایگاه سلامت منطقه جواد الائمه با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان شامل ۲۵۰ متر مربع زیربنا و ۱۳۷۰ متر مربع زمین و دستگاه رادیوگرافی OPG دندان با هزینه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز افتتاح شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments