۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸

ارائه آزمایشی نرم افزار الکترونیک سامانه جامع امدادی خانوار

ریس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از ارائه اولیه و آزمایشی عملیاتی اپلیکیشن و نرم افزار الکترونیک سامانه جامع خانوار در حوادث خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی،مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در این آیین رونمایی که در سالن همایشهای زنده یاد بیژن دفتری برگزار شد، گفت: یکی از اقدامات ما در حوادث و سوانح بحث اسکان اضطراری و توزیع اقلام امدادی و تغذیه اضطراری بین آسیب دیدگان ناشی از حوادث و سوانح است.

ولی پور ادامه داد: ما برای رصد این اقلام امدادی که به دست آسیب دیدگان ناشی از حوادث برسد و نیز اقلام زیستی مانند موکت، چادر، پتو و غیره و اقلام غذایی، بحث بارکدگذاری اقلام از مرحله خرید تا حمل و نقل آنها و نگهداری آنها در انبار امدادی و نهایتاً توزیع میان آسیب‌پذیران است که با این نرم‌افزار قابلیت رهگیری این اقلام و قابلیت توزیع درست به آسیب‌دیدگان واقعی از حوادث و سوانح انجام می شود.

وی ادامه داد: کمیت و بررسی تاریخ مصرف این اقلام در این نرم‌افزار مورد بازنگری قرار گرفته و در قالب این نرم‌افزار توسط همکاران هلال احمر خراسان رضوی به صورت پایلوت روی آن کار می شود.

ولی پور تشریح کرد: یکی از برنامه‌های ما در طول مدتی که در این استان حضور خواهیم داشت بررسی قابلیت این نرم افزار می باشد و در صورتی که توانمندی این نرم‌افزار ما را به اهدافمان در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نزدیک کند و ما میتوانیم اهداف خودمان را در جمعیت هلال احمر در سطح کشور تبیین کنیم.

وی افزود: در مدیریت بحران از مرحله ارزیابی حوادث و سوانح و مرحله جستجو و نجات و نهایتاً خدمات امدادی یک از مهمترین دغدغه ما  استراتژی نگهداری و توزیع اقلام اضطراری است و با این کار هم در مدیریت بهتر هزینه‌ها به ما کمک می‌شود و هم در مدیریت توزیع این اقلام مدیریت بهتری خواهیم داشت.

ولی پور در پاسخ به اهمیت احداث خانه های هلال در استان خراسان رضوی گفت: در بحث خانه‌های هلال احمر استان خراسان رضوی ،یکی از اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر در قانون مدیریت بحران توسعه آموزش همگانی است و افزایش تاب‌آوری مردم در برابر حوادث و سوانح مدنظر می باشد.

وی ادامه داد: یکی از  برنامه های هلال احمر در طی چند سال اخیر و هم اکنون بحث ساختاری ایجاد خانه‌های هلال در روستاها و محلات و شهرستان‌ها هستند که با ایجاد خانه های هلال اولین اقدام در این خانه ها ، آموزش همگانی می باشد و بعد از آن ارائه آموزش‌های تخصصی به مردم علاقمند و نهایتاً تشکیل تیم‌های تخصصی و تجهیز آن توسط سازمان امداد و نجات انجام می شود.

وی افزود : براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ۵ سال آینده در ۳۷ هزار روستا در سطح کشور قرار است خانه های هلال راه اندازی شود و در جمعیت هلال احمر در استان خراسان رضوی تا امروز ۶۳ خانه هلال راه اندازی شده و ۹۵ خانه هلال دیگر نیز آماده بهره‌برداری است که  این یک فرآیند است و طی یک بازه زمانی ۵ ساله قابلیت اجرا دارد که در مقاطع مختلف بر اساس سرانه استان ها راه اندازی می شود.

وی بااشاره به مشکلات اعتباری فعلی نهادها گفت: با یاری  خداوند متعال و با تعامل و مشارکت استانداری، شهرداری، مردم و خیرین با جمعیت هلال احمر و نیز اعتبارات خود جمعیت انشاالله با کمترین هزینه بهترین خروجی را خواهیم داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x