۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲

ادامه سیر صعودی همه‌گیری کرونا در کشورهای اوراسیا

شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در اوکراین، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، ارمنستان و گرجستان در حال افزایش است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،ماکسیم استپانوف، وزیر بهداشت اوکراین امروز سه‌شنبه طی گزارشی اعلام کرد: با شناسایی ۲ هزار و ۹۰۵ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۵۹ هزار و ۷۰۲ نفر و با فوت ۵۳ تن دیگر شمار قربانیان به ۳ هزار و ۲۴۶ نفر افزایش یافته ‌است.

وی افزود: همچنین با بهبود ۱۲۶۷ بیمار کرونایی دیگر شمار بهبودیافتگان به ۷۰ هزار ۸۱۰ نفر رسید.

ازبکستان

وزارت بهداشت ازبکستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۵۶ تن دیگر در این کشور به کرونا آلوده شده و شمار مبتلایان به ۴۸ هزار و ۱۹۲ نفر رسید.

مجموع جان‌باختگان کرونا در کشور نیز با مرگ ۴ تن دیگر در این مدت زمانی به ۴۰۰ نفر افزایش یافت. تاکنون ۴۴ هزار و ۵۲۶ بیمار کرونایی بهبود یافتند. بر این اساس ۹۲ درصد بیماران سلاماتی خود را باز یافتند.

– گرجستان

دفتر نخست‌وزیری گرجستان اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۱۷۰ مورد جدید شناسایی شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به ۲ هزار و ۶۰۳ نفر افزایش یافت. شمار بهبود یافتگان نیز ۱۳۸۱ تن اعلام شد.

از سوی دیگر تاکنون ۱۹ نفر در گرجستان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند، نخستین مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ در این کشور چهارم آوریل گزارش شد.

– ارمنستان

وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد: ۱۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا طی شبانه‌روز اخیر شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۴۶ هزار و ۱۱۹ نفر افزایش یافت. همچنین یک بیمار جان خود را از دست داده و تعداد فوتی‌ها به ۹۲۰ نفر رسید. تاکنون ۴۱ هزار و ۹۴۱ کرونایی بهبود یافته‌اند. روند درمان ۲ هزار و ۹۷۵ بیمار ادامه دارد.

– قرقیزستان

براساس داده‌های وزارت بهداشت قرقیزستان٬ طی شبانه روز گذشته ۷۱ مورد جدید ابتلا شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۴۴ هزار و ۹۹۹ نفر افزایش یافت. شمار بهبود یافتگان با ترخیص ۸۰ بیمار دیگر به ۴۱ هزار و ۱۰۳ رسیده ‌است.

آمار قربانیان کرونا در قرقیزستان ۱۰۶۳ مورد گزارش شده و روند درمان ۱۸۹۰ بیمار دیگر همچنان ادامه دارد.

قزاقستان

براساس آمار وزارت بهداشت قزاقستان طی روز یک گذشته ۶۵ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده و مجموع بیماران به ۱۰۶ هزار و ۹۲۰ تن رسیده است. شمار جان‌باختگان کرونا در قزاقستان به ۱۶۷۱ نفر اعلام شد. همچنین شمار بهبود یافتگان در این کشور با ترخیص ۲۰۹ بیمار دیگر به ۱۰۰ هزار و ۸۳۶ نفر رسیده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments