۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
معاون عملیات سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر:

ادامه امدادرسانی در تالش/ استقرار ۹ تیم عملیاتی امداد و نجات در منطقه

معاون عملیات سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر گفت: 9 تیم متشکل از 42 نیروی امداد و نجات از شهرستان های تالش، آستارا و رضوانشهر در منطقه مستقر شده و در حال امدادرسانی هستند.

محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ درباره عملیات امدادرسانی در سیل در تالش افزود: شهرستان تالش و روستاهای کیش دیبی، ریگ، هره دشت، خرجگیل، لیسار، تنگ آب، کیشن بن، میان کوب و کیجاب  شهرستان تالش از جمله مناطق تحت تاثیر سیل هستند.

وی ادامه داد: سیل تاکنون باعث تخریب و آبگرفتگی منازل، آبگرفتگی و مسدود شدن راه های روستایی و تخریب پل، تخریب ۸ منزل مسکونی و دچار آبگرفتگی ۱۵ خانه دیگر شده است.

محمدی تصریح کرد: ۹ تیم متشکل از ۴۲ نیروی امداد و نجات از شهرستان های تالش، آستارا و رضوانشهر در منطقه مستقر شده و در حال امدادرسانی هستند و تا کنون به ۵۰ خانوار آسیب دیده از سیل امدادرسانی شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر با اشاره به اقلام توزیع شده در بیم سیل زده ها گفت: ۲ تخته چادر امدادی، ۳۱ تخته موکت، ۲۶۲ کیلو گرم نایلون، ۱۵ شعله والور، ۱۹ تخته پتو،۱۳۰ کیلوگرم برنج، ۵ ست ست ظروف، ۱۵۶ کیلوگرم قند و شکر و ۶۹ کیلوگرم حبوبات در بین خانواده های آسیب دیده توزیع شده است.

وی تاکید کرد: امدادرسانی به خانوارهای آسیب دیده همچنان ادامه دارد.

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ براثر وقوع بی سابقه و پرحجم بارش در منطقه غرب گیلان به ویژه شهرستان تالش شهرهای این شهرستان درگیر سیل شدند. براساس اعلام مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گیلان، بارندگی ها از ساعت یک بامداد همان روز آغاز شد و تا ساعت پنج صبح فردا (۳۱ شهریور) ادامه یافت و طی این مدت ۲۵۰ میلیمتر باران فقط در ایستگاه آب منطقه ای ماشین خانه در شهرستان تالش به ثبت رسیده که در چند دهه اخیر سابقه نداشته است. با توجه به پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان مبنی بر بارش باران و احتمال آبگرفتگی، از مردم در مناطق بحرانی خواستیم اقدامات لازم را برای کاهش خسارات انجام دهند.

برهمین اساس در حال حاضر کل منطقه تالش زیر آب است و به واسطه شدت بارندگی، رودخانه های سیلابی هنوز فروکش نکرده و سطح آب پایین نیامده است و لذا خدمات رسانی امکان پذیر نیست؛ البته از میزان بارش کاسته شده است.

خبرنگار: محمدسیاح

 

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments