۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:

اداره کشور نیازمند روش های علمی است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هزینه های اداره کشور به دلیل نگاه های بخشی افزایش داشته است و به همین دلیل هم باید با برنامه های علمی اداره کشور را انجام دهیم تا از هزینه های اضافه جلوگیری کنیم.

رحمت الله فیروزی پور، نماینده مردم نطنز و بادرود و قمصر در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، افزود: برای اداره کشور نیاز به یک برنامه علمی داریم و باید از تفکر بخشی جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: امروز شرایط کشور به شکلی است مردم مطالبه گر شده و حتی نماینده‌ها نیز به مردم بدهکار هستند، بخشی از این به دلیل هزینه ها و بخشی هم به دلیل تفکرات بخشی نگری است.

فیروزی پورافزود: مردم باید مطالبات شان را از دولت آینده بررسی و مطالبات درستی را از دولت داشته باشند، از طرفی نیازهای کشور در حوزه عمرانی و توسعه باید مشخص شود و براساس آن برنامه‌ریزی صورت بگیرد و دولت باید برنامه ای داشته باشد تا بتواند همه مسائلی که دچار آن شده را لحاظ کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در مورد بازدهی شرکت‌های دولتی و هزینه بر بودن آنها تصریح کرد: دو اشکال اساسی در شرکت دولتی وجود دارد اول اینکه این شرکت ها براساس قانون خاص خودشان هزینه های زیادی دارند و بر همین اساس برای تامین هزینه هایشان به افزایش نرخ ها کمک می‌کنند و از به همین دلیل مجلس و دولت باید در قانون اساسی نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x