۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های بهسازی روستایی در کردستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای پروژه‌های بهسازی آسفالت و سنگ‌فرش روستاها ی کردستان خبرداد .

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت (طبنا) کردستان شهرام ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دهیاران نقش مهمی در روستاها ایفا می‌کنند و با توجه به اینکه دهیاران زیر نظر شوراهای اسلامی ، پلی بین دولت و مردم هستند، از توان بسیار بالایی در جذب و جلب مشارکت‌های مردمی برخوردارند.

ملکی عنوان کرد: دهیاران در راستای خدمت‌رسانی و ارائه پروژه‌های عمرانی و آبادانی روستاها نقش موثری دارند و با همکاری شوراهای اسلامی به عنوان بازوی اجرایی شورا، و همچنین با هماهنگی و همکاری بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها قطعا نقش بی‌بدیلی را در روستاها ایفا می‌کنند.
ملکی به پروژه‌های مشارکتی دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۷۲ روستا در سطح استان از اعتبارات دولتی، مشارکت‌های مردمی و اعتبارات دهیاری بهره‌مند شده‌اند.
وی ادامه داد: با تلفیق اعتبارات ذکر شده طرح هادی شامل سنگ فرش و آسفالت برای ۷۲ روستا در سطح استان انجام شده و کار آسفالت ۵۷ روستا از تعداد ۷۲ روستا به صورت صددرصدی انجام و مابقی روستاهای این طرح تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اضافه کرد: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، در همه ۷۲ روستا ، طرح با مشارکت بنیاد مسکن به عنوان یک طرح موفق انجام و یا در حال انجام است و امید می رود که همه دهیاری‌های استان با جلب مشارکت مردمی و سایر دستگاه‌های استان پروژه‌های مشترکی را اجرا کنند و زمینه خدمات‌رسانی به مردم استان و روستاها را فراهم کنند.
ملکی عنوان کرد: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای پروژه‌های بهسازی آسفالت و سنگ‌فرش روستاها هزینه شده است که قریب به ۳۵ میلیارد و ۶۰۰ هزار آن از محل اعتبارات طرح‌های دولتی و غیر رایگان و مابقی از محل اعتبارات دهیاری‌ها و مشارکت‌های مردمی تامین شده است.
وی یادآور شد: امیدواریم که دهیاری‌ها با خدمات رسانی و ارائه پروژه‌های عمرانی در سطح استان‌ها رضایتمندی مردم را فراهم کنند. ملکی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال از اعتبارات ملی و استانی توانستیم اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان را در بحث راه‌های روستایی و آب شرب روستایی برای استان در بودجه ۱۴۰۰ فراهم کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments