۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

 اختصاص ۲ هزار میلیارد یورو از سوی دولت برای شهرداری تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت برای شهرداری تهران ۲ هزار میلیارد یورو کنار گذاشته است اما باید از این فرصت استفاده کرد زیرا اولویت اول مردم تهران آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محسن هاشمی در مراسم نکوداشت روز تهران با اشاره به اینکه از زمانی تشکیل بلدیه تاکنون ۵۰ شهردار عوض شده است، اظهار کرد: میانگین عمر شهرداران ۲.۵ سال بوده اما رکورد عمر شهرداران دست آقای قالیباف است که برای این شهر زحمات بسیار زیادی کشیده است.

وی با بیان اینکه نگاه بیرحمانه‌ای به دوره قاجار داریم، افزود: یکی از پروژه های قدیمی شهر تهران که در دوره قاجار شکل گرفته حمل و نقل ریلی بوده که ۶۰ سال به تهرانی ها خدمت رسانی کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه قرارداد ساخت حمل و نقل ریلی یک برگ کاغذ بود، گفت: اگر قرار بود این قرار داد امروز نوشته شود معادل ۵ هزار برگ می شد. در آن قرارداد حتی تاکید شده بوده که حتی یک درخت هم نباید آسیب ببیند.

هاشمی با تاکید بر اینکه در نوشتن یک قرارداد با مشکلات زیادی مواجه هستیم، عنوان کرد: ما برای خرید هزار واگن سالهاست که درگیرم و هنوز هم به نتیجه نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود که چه کاری میخواهیم برای تهران انجام بدهیم، تصریح کرد: همچنین باید مشخص شود که چه به آیندگان تحویل خواهیم داد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه دولت برای شهرداری تهران ۲ هزار میلیارد یورو کنار گذاشته است، گفت: اما باید از این فرصت استفاده کرد زیرا اولویت اول مردم تهران آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی است.

هاشمی با بیان اینکه تعداد زیادی معتاد متجاهر داریم، افزود: اولویت دوم مردم موضوعات اجتماعی بوده و باید در این حوزه هم اقدامات جدی انجام شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of