۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

اخبار پلیسی | از دستگیری کلاهبردار ۵۰ میلیونی تا زورگیر و کشف مواد مخدر در ترمینال غرب

دستگیری دزد جوان در صحنه سرقت، کلاهبرداری 500 میلیون ریالی در شبکه‌های اجتماعی، دستگیری 2 موبایل قاپ قیام دشت، کشف یک کیلو و 150 گرم هروئین و شیشه در ترمینال غرب، از جمله مهترین اخبار پلیسی است.

به گزارش خبرنگار انتظامی‌طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ ابراهیم قاضی پور رئیس کلانتری ۱۳۷ نصر گفت: عصر دوشنبه پنجم اسفند ماه امسال در تماس تعدادی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از به محاصره در آوردن یک سارق در ضلع جنوب شهرآرا خبر دادند که خیلی زود تیمی‌از ماموران برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردن جوانی قمه به دست با تهدید مردم سعی بر فرار از حلقه محاصره شهروندان دارد که تیم پلیسی موفق به دستگیری این سارق قمه به دست شدند و در بازرسی بدنی از متهم یک گوشی سرقتی که داخل جیبش بود به دست آوردند.

کلانتر محله ۱۳۷ نصر ادامه داد: مرد جوان که راننده خودروی پژو ۲۰۶ بود با دستگیری سارق مسلح به سمت ماموران رفته و در خصوص به سرقت رفتن گوشی موبایل و کیف دستی اش اعلام کرد که از بانک خارج و داخل خودرویم سرگرم کارکردن با گوشی موبایلم بودم که ناگهان این جوان اقدام به قاپیدن گوشی موبایل و کیف دستی ام از داخل خودرو کرد.

این مقام پلیسی اظهار داشت: شاکی پرونده عنوان کرد که ۲ جوان دیگر در فاصله ۱۰ متری خودرو سوار بر یک موتور منتظر همدستشان بودند که این سارق پس از سرقت سوار بر موتور همدستانش شد که در همان صحنه فرار دزدان با یک خودروی دیگر تصادف کردند که ۲ پسر جوان با در اختیار داشتن کیف دستی ام موفق به فرار شدند و این متهم که مچ پایش پیچ خورده و روی زمین افتاد با حضور مردم او را در محاصره قرار دادند تا اینکه پلیس با حضور به موقع موفق به دستگیری او شد.

سرهنگ قاضی پور گفت: متهم پس از دستگیری و انتقال به کلانتری به ۲ همدست خود را معرفی و به ۱۰ فقره زورگیری اعتراف کرد.

وی گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته و تحقیقات برای دستگیری ۲ همدست وی ادامه دارد.

دستگیری ۳ سارق معتاد در منطقه کیانشهر

سرهنگ حسین حسین زاده رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر گفت: در پی افزایش پرونده‌های سرقت لوازم داخل خودرو دستگیری عاملان این سرقت‌ها در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با حضور در محل‌های سرقت و تحقیقات میدانی پی بردند که ۳ مرد سوار بر خودروی پراید دست به سرقت لوازم داخل خودرو می‌زنند که با توجه به اطلاعات به دست آمده تیم‌های گشت کلانتری به صورت نامحسوس در محل‌هایی که سرقت صورت گرفته بود تردد خودرو‌ها را تحت نظر قرار دادند.

رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر ادامه داد: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه شامگاه دوشنبه پنجم اسفند ماه ماموران خودروی پراید سفید رنگ که با مشخصات خودروی سارقان مطابقت داشت شناسایی کردند که دستور ایست برای راننده صادر شد اما راننده بدون توجه به دستور پلیس تصمیم به فرار گرفت.

این مقام پلیسی اظهار داشت: ماموران پس از یک تعقیب و گریز ۱۰ دقیقه ای موفق به مهار و متوقف کردن خودروی پراید شدند و در ادامه هر سه متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ حسین زاده گفت: در بازرسی از خودروی دزدان ، مقدار زیادی لوازم سرقتی داخل خودرو، تعدادی ابزار و آلات سرقت به دست آوردند.

وی عنوان کرد: متهمان که معتاد بوده به ۵ سرقت در جنوب شرق تهران به ویژه منطقه کیانشهر اعتراف کردند که هر سه سارق برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی در شبکه‌های اجتماعی

سرهنگ تورج کاظمی‌رئیس پلیس فتا گفت: بیست و هفتم آذرماه امسال مردی ۳۵ ساله ساکن تهران ، حوالی محله بلوار کشاورز با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای «ناحیه ۳۱ تهران» به پلیس فتا مراجعه ، اظهار داشت، در یکی از کانال‌های اینستاگرام با فردی آشنا شدم و در فضای گفت و گو وی از من پرسید من دنبال یک گوشی خوب و کارکرده می‌گردم؛ گفتم یک گوشی برای فروش دارم و ایشان پول گوشی را برایم کارت به کارت کرد و سپس به درب منزل آمد و گوشی را گرفت. بعد از گذشت چند روز متوجه شدم حسابم از سوی مرجع قضائی و انتطامی‌مسدود شده است .

رئیس پلیس فتا بیان داشت : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت. کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند و مشخص شد فردی که از شاکی گوشی خریداری کرده در واقع پول شخص دیگری را به حساب شاکی واریز کرده است.

این مقام انتظامی‌عنوان کرد: بررسی اولیه حکایت از این داشت متهم با زیرکی هیچ ردی از خود در این معامله به جا نگذاشته بود و ساعت قرار ملاقات را حوالی ۲۲ الی ۲۴ شب برنامه ریزی کرده بوده و نشانی از وی باقی نمانده بود تا اینکه شاکی طی تماسی با پلیس بیان می‌کند، فرد کلاهبردار دوباره به وی پیام داده و سفارش خرید یک گوشی تلفن همراه دیگر را داده است.

این وی با اشاره به اینکه رصد‌های اطلاعاتی آغاز و متهم در مخفیگاهش دستگیر شد، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، وی به ۱۰ فقره کلاهبرداری به . ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیوم ریال اعتراف کرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خاتمه با اشاره به اینکه با تکمیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانون به دادسرای مبارزه با جرائم رایانه ای معرفی شد، گفت : با توجه به اینکه درحال حاضر بخاطر ایجاد رمز دوم پویا، دست کلاهبرداران بویژه افرادی که اقدام به ایجاد صفحات جعلی و برداشت غیرمجاز از حساب افراد می‌نمودند تقریباً کوتاه شده و کلاهبرداران به شیوه‌های دیگری روی آورده اند. بر این اساس از شهروندان خواسته می‌شود، سواد رسانه ای خود را افزایش و بدون اطمینان از هویت معامل و صحت معامله وجهی را واریز نکنید.

باورهای غلط درباره مصرف قلیان و سیگار

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در یادداشتی در خصوص باورهای غلطی که پیرامون مصرف سیگار و قلیان متاسفانه در بین شهروندان بویژه جوانان وجود دارد، اشاره کرد و گفت: سیگار و قلیان همانند دیگر مواد مخدر در جامعه، باورها و نگرش‌های غلط و غیر علمی‌درباره مصرف آن وجود دارد که تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده این باورهای غلط و غیر علمی‌را قبول ندارد که به بخشی از این باورهای غلط اشاره می‌شود

برای ترک سیگار هیچ وقت دیر نیست

علی رغم اینکه بسیاری از علائم قلبی و تنفسی ناشی از مصرف کوتاه مدت سیگار، با ترک قابل برگشت است، ولی سیگار و دیگر انواع دخانیات، قادرند بسیاری از عوارض و علائم جبران ناپذیر و سرطان‌هایی را پایه ریزی کند که رهایی از آن جز با مرگ فرد مصرف کننده دخانیات امکان پذیر نیست. پس از همان ابتدا سیگار را مصرف نکرده و به فکر ترک در آینده نباشید و این را در نظر داشته باشید که بعد از اعتیاد به دخانیات افراد اندکی قادر به رهایی از آن به طور کامل هستند.

با کاهش مصرف سیگار می‌توان عوارض سیگار را کم کرد و از بین برد

تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که کاهش تعداد دفعات استعمال دخانیات تاثیر زیادی در کاهش ابتلا به بیماریهای قلبی، سرطان ریه و دیگر سرطان‌های مرتبط ندارد.

مصرف سیگار باعث هضم غذا شده و روده‌ها بهتر کار می‌کنند و به همین دلیل یک عدد سیگار بعد از غذا می‌توان کشید

مصرف سیگار علاوه بر اختلال در ترشح غدد معده و روده‌ها و افزایش شانس زخم معده و عود آن ( به علت کاهش مقاومت در برابر میکروب‌ها و نیز در اثر کاهش جریان خون معده و روده‌ها) و ضعف عملکرد معده موجب خنثی سازی اسیدهای معده می‌باشد.

عوارض دیگری مانند سرطان معده و روده‌ها در سیگار شایعتر بوده، در اثر تغییر ناگهانی دمای معده در مصرف کنندگان سیگار، سکسکه نیز شایعتر است.

مصرف سیگار باعث پیشگیری از چاقی می‌شود!

این باور غلط متاسفانه یکی از علل شروع و ادامه مصرف دخانیات به خصوص در خانم‌ها می‌باشد. ولی برطبق مستندات آماری نشان داده شده که فرد سیگاری بعد از ترک به طور متوسط حدود ۴ کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کند و این افزایش وزن در گروه مورد تحقیق نشان می‌دهد که غیر سیگاری حدود ۲/۱ کیلوگرم بوده، در عین حال تاثیرات منفی مصرف معادل یک بسته سیگار روی سلامت و طول عمر برابر نود کیلوگرم اضافه وزن می‌باشد.

مصرف دخانیات در هنگام کار و رانندگی به تمرکز فرد کمک می‌کند

دود سیگار علاوه بر اینکه با تاثیر مستقیم نیکوتین باعث اضطراب و عدم تمرکز می‌گردد، با کاهش اکسیژن مغزی و افزایش گاز منو اکسید کربن خون و کاهش دید ناشی از دود سیگار، هر نتیجه ای ممکن حاصل شود جز افزایش تمرکز در مهارت در کار و رانندگی.

به علت ارزانی سیگار، مصرف چند نخ سیگار روی اقتصاد خانواده تاثیری ندارد

با توجه به اینکه مصرف دخانیات در میان افراد فقیر جامعه شایعتر است، همان هزینه اندک نیز زیاد جلوه کرده، تاثیرگذار است. چه بسا این پول می‌بایست صرف مایحتاج اساسی مانند غذا، مسکن، تحصیلات و مراقبت‌های بهداشتی گردد. به طوری که در بعضی از کشورها بالغ بر نیمی‌از درآمد خانوار به مصرف دخانیات اختصاص می‌یابد. این در حالی است که هزینه‌های عوارض و بار اقتصادی ناشی از فوت سرپرست خانوار آنچنان سنگین و غیر قابل پیش بینی است که باعث فروپاشی خانواده می‌شود.

مصرف دخانیات باعث بهبودی جوش‌های صورت گردیده و دود سیگار باعث ضدعفونی پوست می‌شود

استعمال دخانیات علاوه بر تیرگی و چروک پوست باعث افزایش جوش در صورت گشته که به آن آکنه سیگاری می‌گویند نیکوتین توانایی تراکم سلول‌های سطحی پوست و همچنین ترکیب آنتی اکسیدان‌ها را تغییر می‌دهد و بدین ترتیب در صورت بزرگسالان سیگاری جوش‌های غیرالتهابی شبیه جای جراحت دیده می‌شود.

افراد سیگاری هیچوقت پیر نمی‌شوند

حداقل می‌توان گفت این باور خرافی صحیح است. چرا که عوارض و بیماری‌های ناشی از دخانیات باعث مرگ زودرس افراد سیگاری شده به طوری که هیچ گاه سالم به سن پیری نمی‌رسند. نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر نخ سیگار حدود هفت دقیقه از طول عمر مصرف کننده خود را کم می‌کند.

مصرف قلیان مانند سیگار ضرر نداشته و اگر به صورت تفریحی و در جمع و به صورت گاه گاهی کشیده شود، بدون ضرر است

تحقیقات نشان داده اند که قلیان حتی بیشتر از سیگار مضر و خطرناک بوده و جا افتادن مصرف قلیان در جامعه به عنوان یکی از تفریحات و سرگرمی‌های کم خطر، یک اشتباه بزرگ بهداشتی- اجتماعی و فرهنگی است.

سیگارهای الکترونیک نوظهور یکی از اختراعات مفید و تحولی ترک سیگار است

فرد سیگاری در هنگام ترک، هرگونه عادتی را که شبیه کشیدن سیگار باشد، باید از خود دور کند. همچنین نیکوتین و بسیاری از مواد مضر شیمیایی موجود در مایع سیگار الکترونیک چه بسا عوارض وخیمتری در فرد ایجاد کرده و بعد از مدتی شخص از این روش خسته شده و مجددا به روش سنتی خود رو می‌آورد.

دستگیری ۲ موبایل قاپ قیام دشت

سرهنگ مصطفی اسکندری رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت گفت: در پی افزایش پرونده‌های موبایل قاپی در محدوده استحفاظی کلانتری تیمی‌از ماموران تجسس برای شناسایی سارقان وارد عمل شدند و در گام نخست تحقیقات با کمک شاکیان، مشخصات ظاهری دزدان که ۲ جوان موتور سوار بودند به دست آمد.

وی با اشاره به افزایش گشت زنی‌های هدفمند، افزود: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه تیمی‌از ماموران کلانتری هنگام گشت زنی در سطح حوزه ۲ موتور سوار جوان را که با مشخصات موبایل قاپ مطابقت داشت شناسایی و بلافاصله موتورسیکلت آن را متوقف کردند.

رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت ادامه داد: در بازرسی از متهمان ۲ گوشی سرقتی و یک قبضه سلاح سرد کشف و هردم متهم به کلانتری منتقل شد.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه یکی از سارقان از اتباع بیگانه بوده، گفت: متهم ایرانی سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان مجرمانه به دفعات مختلف دستگیر و روانه زندان شده است.

سرهنگ اسکندری گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

کشف یک کیلو و ۱۵۰ گرم هروئین و شیشه در ترمینال غرب

سروان مهدی کیا شمشکی رئیس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب گفت: ماموران کلانتری در جلوی یکی از تعاونی‌های پایانه غرب به مرد جوانی که به حالت مضطربی در حال راه رفتن بود و در صورت وجود مامور در جلوی راهش مسیر را تغییر می‌داد، مشکوک شدند و وی را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

وی افزود: ماموران در یک فرصت مناسب وی را دستگیر و در بازرسی از کیسه مشکی رنگی که در دستش بود ۲ بسته سفید رنگ حاوی شیشه و هروئین کشف کردند.

کلانتر پایانه غرب تهران ادامه داد: در بررسی دقیقتر یک کیلو هروئین و ۱۵۰ گرم مواد مخدر شیشه به دست آوردند.

سروان کیاشمشکی گفت: متهم در اعترافاتش عنوان کرد که قصدداشته این مواد را از طریق اتوبوس به یکی از شهرستان‌های اطراف تهران منتقل کند.

این مقام پلیسی گفت: متهم همراه مواد مخدر کشف شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه پنجم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرا گرفت.

اعتراف به ۶۰ فقره زورگیری

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: ساعت ۱۱:۰۰ بیستم دی ماه خانم جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ با تهدید سلاح سرد گوشواره طلا و کیف دستی اش را سرقت و از محل گریخته اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: پرونده با دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۱۵ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان در تحقیقات میدانی پلاک موتورسیکلت سارقان را شناسایی و مشخص می‌شد موتورسیکلت مشکی رنگ متعلق به شخصی ۳۰ ساله است.

وی تصریح کرد: مالک موتورسیکلت پس از احضار به پلیس آگاهی اظهار داشت، موتورسیکلتش را به دلیل نداشتن پارکینگ، در منزل خواهرش  پارک می‌کرده و موتورسیکلتش در بیستم دی ماه از پارکینگ ساختمان سرقت شده است.

این مقام انتظامی‌اظهار کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات به محل سرقت موتورسیکلت مراجعه و دریافتند یکی از اهالی ساختمان از کیف قاپان حرفه ای است و در همان ساختمان به صورت مجردی سکونت دارد در ساعت ۱۰:۳۰ بیستم دی ماه به همراه یکی از دوستانش موتورسیکلت مشکی رنگ را از ساختمان خارج کرده است.

سرهنگ اختیاری با اشاره به اینکه تصویر سارق و همدستش به شاکی نشان داده شد، گفت: شاکی هر دو متهم راه به عنوان سارقان اموالش معرفی کرد.

این مقام انتظامی‌افزود: هنگام انجام تحقیقات پلیسی پرونده دیگری نیز به پایگاه ششم پلیس آگاهی واصل و در این پرونده شاکی مدعی شد، راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ در پانزدهم دی ماه وی را در ابتدا ضرب و جرح و سپس گوشی موبایلش را سرقت کرده ¬اند.

وی با اشاره به اینکه شاکی این این پرونده نیز چهره سارقان را تایید کرد، گفت: با هماهنگی‌های قضائی متهم ردیف اول در سوم بهمن ماه در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزل وی تعدادی سلاح سرد و ابراز آلات سرقت کشف شد.

این مقام انتظامی‌با بیان اینکه ناصر پس از انتقال به پایگاه ششم علاوه بر قبول بزه انتسابی به ۶۰ فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی متهم دوم پرونده نیز دستگیر و در مخفیگاه وی موتورسیکلت مشکی رنگ سرقتی کشف شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: کارشناسان ارزش اموال سرقتی که توسط این دو سارق به سرقت رفته بیش از دو میلیارد ریال برآورد و کارآگاهان تا کنون ۴۸ تن از مال باختگان را شناسایی کرده اند. متهمان با دستور قضائی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دارند.

دستگیری ۴ سارق منزل مسلح

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در اوایل بهمن ماه امسال با وصول سه پرونده مشابه سرقت منزل با تهدید سلاح سرد و گرم در محدوده‌های سعادت آباد، جنت آباد و شهرک غرب به پایگاه دوم پلیس آگاهی دستگیری اعضای این باند در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

وی بیان داشت: کارآگاهان در تحقیقات میدانی از محل¬های وقوع جرم دریافتند، سارقان با تخریب درب ورودی و یا از طریق بالکن وارد اتاق خواب مال باختگان شده و اموالی با ارزشی از قبیل: طلاجات، ارز، سکه، لوازم صوتی و تصویری (پلی استیشن) و… را سرقت کرده‌‎اند و در صورت روبرو شدن با مال باخته با تهدید سلاح سرد یا گرم اموال را سرقت کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی‌پلیس پایتخت بیان داشت: در پایش‌های اطلاعاتی کارآگاهان هویت سرکرده باند بنام “هاشم ۳۰ ساله” که دارای سوابق متعدد کیفری است شناسایی کردند و دریافتند وی چند ماه گذشته به اتهام قتل عمد به حبس محکوم شده است و با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد شده است و پس از رهایی از زندان با تشکیل باندی اقدام به سرقت منزل با همکاری ۳ تن از همدستانش می‌کند.

سردار لطفی با بیان اینکه اطلاعات بدست آمده در اختیار بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران قرار گرفت و دستور دستگیری‌هاشم و سه همدستانش صادر شد، اضافه کرد: بیست و هشتم بهمن ماه‌هاشم و به همراه همدستانش در محدوده شهریار و اندیشه در عملیات‌های همزمان و هماهنگ دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان تعدادی لوازم و تجهیزات ارتکاب سرقت از قبیل: چند قبضه سلاح سرد و گرم، کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان، هر ۴ سارق با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و دستگیری خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

سارقان لوازم تأسیسات ساختمانی شمال غرب تهران، دستگیر شدند

سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: ساعت ۱۶:۰۰ سیزدهم دی ماه امسال طی تماس تلفنی مرد میانسالی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۴۵ کن در جریان بسرقت رفتن لوازم تاسیسات ساختمان ۴ طبقه در محدوده شهران قرار گرفتند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت اماکن تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم قرار گرفت.

این مقام انتظامی‌عنوان کرد: شاکی با حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان اظهار کرد، من یک ساختمان چهار طبقه نوساز تجهیز شده در منطقه شهران ساخته ام و روزی که برای سرکشی به ساختمان مراجعه کردم دیدم درب ورودی واحدها تخریب و کلیه لوازم تاسیساتی از قبیل: پکیج، کولر گازی، شیرآلات و اجاق گاز به ارزش یک میلیارد ریال توسط سارق یا سارقان بسرقت رفته است.

وی ابراز داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع سرقت شدند و با بررسی میدانی و تحقیقات پلیسی دریافتند، سارقان راننده و ۲ سرنشین یک دستگاه وانت پیکان باری می‌باشند.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با وانت پیکانی مشابه وانت پیکان سارقان در همان حوالی روبرو می‌شوند، تصریح کرد: مالک خودرو وانت پیکان اظهار گرد، شغلم وانتی هست (حمل بار) است چندی پیش، سه نفر آقا حدوداً یکی ۴۰ ساله و دو نفر ۲۷ ساله به من مراجعه کردند و گفتند تعداد لوازم هست می‌خواهیم به سمت شوش ببریم و بر سر قیمت کرایه توافق کردیم و اموال را به مقصد بردم.

نجفی با اشاره به این که با این سرنخ، کارآگاهان موفق شدند سرکرده باند بنام یاور ۴۲ ساله را شناسایی و به دست بیاورند وی سابقه دار و به تازگی از زندان آزاد شده است، گفت: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستگیری یاور و همدستانش اخذ شد.

این مقام انتظمی‌افزود: مخفیگاه یاور در محدوده مولوی (دروازه غار) شناسایی شد و در هجدهم بهمن طی یک عملیات پلیسی یاور به همراه دو همدستش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۱۰ پکیج، دستگاه جوش و شیرآلات بهداشتی ساختمانی کشف شد. متهمان به همراه اموال کشف شده به اداره هفدهم منتقل شدند.

نجفی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مالخر اموال سرقتی نیز دستگیر شد، اظهار کرد: از مخفیگاه وی تعداد ۱۱ پکیج، ۹ دستگاه رادیاتور و شیرآلات ساختمانی کشف شد.

معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: تا کنون ۷ تن از مال باختگان شناسایی و هر چهار متهم با قرار صادره از سوی بازپرس شعبه هفتم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x