Tuesday 7 April 2020 | سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
بازدید: 65
یک فعال سیاسی:

احزاب باید نماینده‌ها را به مجلس بفرستند

یک فعال سیاسی گفت: باید به جایی برسیم که احزاب نماینده‌های مجلس را معرفی کنند چراکه اینگونه هم پاسخگو خواهند بود و هم برنامه‌های آنها قبل از ارائه به مجلس کارشناسی می‌شود.

افشین خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب و با اشاره به پیشرفت‌های ۴۱ ساله انقلاب اسلامی، تصریح کرد: پیشرفت‌های ۴۱ ساله انقلاب بسیار مثبت است، اگر نگاهی به توسعه زیرساخت‌ها کنیم خواهیم دید که در این چهار دهه پیشرفت قابل ملاحضه‌ای داشته‌ایم و تبعیض کاهش یافته است. یعنی امروز حتی روستاهای دور افتاده هم از همان امکاناتی برخوردارند که در شهرها موجود است.

وی ادامه داد: اگرچه این گام‌ها هنوز به حد مطلوب نرسیده، اما خیلی از گام‌ها به صورت مثبت پیش رفته و امیدواریم با پیشرفت‌های جمهوری اسلامی‌ به حد مطلوب برسد.

خلیلی با اشاره به عملکرد مجلس شورای اسلامی‌، اظهار کرد: نمی‌توان درباره عملکرد مجلس نظر کلی داد، با توجه به اینکه مدتی به عنوان معاون پارلمانی سازمانی در مجلس حضور داشتم معتقدم مجلس به پشتوانه‌های علمی‌ای نیاز دارد که باید از مرکز پژوهش‌ها یا دیگر مراکز علمی ‌دریافت کند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه برخی از اقدامات مجلس ادامه کار دولت در پیگیری لوایح است، اضافه کرد: به نظرم تا زمانیکه مردم به صورت پراکنده و بدون حزبی افراد را انتخاب می‌کنند وضعیت مجلس همین است.

وی اضافه کرد: باید به جایی برسیم که احزاب نماینده‌های مجلس را معرفی کنند چراکه اینگونه هم پاسخگو خواهند بود و هم برنامه و طرح‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را قبل از ارائه به مجلس آن را کارشناسی و هم در زمان بررسی آن دفاع کارشناسی خواهند کرد.

خلیلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کار سلیقه‌ای انجام می‌شود، اظهار کرد: مرکز پژوهش‌ها یک نظر، نماینده فلان شهر و کمیسیون نظر دیگری دارد! پراکندگی زیاد است و متاسفانه برخی از نماینده‌ها منتسب به یک گروه و نه یک برنامه پیش می‌روند. باید به جایی برسیم که حزب تشکیل دهیم و همه دنباله‌روی برنامه باشند نه اینکه هر کسی وارد مجلس می‌شود به دنبال برنامه‌های خود باشد.

این کارشناس سیاسی معتقد است: بعد از انقلاب با انباشت قوانین روبه‌رو شدیم بدون اینکه این قوانین بتوانند اثرگذاری داشته باشند، تنقیه قوانین یکی از لزوم اقدامات آینده است و مشکلات باید از پایه و اساس درست شود، تا زماینکه برنامه اساس کار نباشد روال به همین شکل خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که برای داشتن مجلس قوی چه باید کرد، گفت: به نظرم اگر گروه و جبهه‌ای درست شده باید به سمت برنامه بروند نه سلیقه و علم خود افراد، امروز نیازمند یک جمع کارشناسی هستیم، به نظرم اگر مدتی مجلس قوانین جدیدی تصویب نکند و تنها قوانین گذشته را بررسی و کارشناسی کند، سود بیشتری برای کشور دارد تا اینکه به سراغ قوانینی برود که به صورت مقطعی می‌تواند اثرگذار باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of