Wednesday 18 September 2019 | چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
بازدید: 69

احداث چهارباغ با مساحت ۴۲ هکتار در اراضی عباس‌آباد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: در این مجموعه باغ ایمان با ۱۵ هکتار، باغ آفرینش با ۱۰ هکتار، باغ بهشت با ۱۲ هکتار و باغ دانش با ۶ هکتار ساخته خواهند شد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، علی محمد مختاری در مراسم افتتاح باغ هنر با بیان اینکه مجموعه چهار باغ یکی از پروژه‌های کلانشهر تهران در حوزه فضای سبز محسوب می‌شود، اظهار داشت: تلاش شده طراحی این پروژه با حفظ اصالت معماری ایرانی و اسلامی انجام شود.

وی افزود: در این مجموعه باغ ایمان با ۱۵ هکتار، باغ آفرینش با ۱۰ هکتار، باغ بهشت با ۱۲ هکتار و باغ دانش با ۶ هکتار ساخته خواهند شد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه بر اساس سیاست‌های ما باید باغ‌های ایرانی اسلامی در کشور احداث شود، افزود: چهار باغ بستری از فضای سبز با موضوعات فرهنگی و اسلامی است و تلاش شده انسجام آن با طراحی کلی مصلی تهران حفظ شود.

مختاری در ادامه با تاکید بر اینکه آب مصرفی فضای سبز شهری تهران صد درصد غیر شرب است، گفت: خیال شهروندان راحت باشد که سازمان ما با یک شبکه جداگانه از آب غیر شرب برای آبیاری استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ما ۵۵۰ مخزن نگهداری آب ناشی از نزولات آسمانی داریم تا در مواقع نیاز برای آبیاری فضای سبز بتوانیم از آن استفاده کنیم. با این اتفاق کمترین میزان استفاده از آبهای زیرزمینی را خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درخصوص افزایش فضای سبز در شهر تهران یادآود شد: با ایجاد این ۴۲ هکتار فضای سبز در مجموعه چهار باغ فضای سبز داخل حریم شهر تهران افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of