۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

احتمال موافقت با درخواست مرخصی کارمندان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای ، گفت: تا زمانی که وضعیت گسترش این بیماری فزاینده باشد، استمرار تعطیلی مدارس و همچنین سایر تدابیر جهت رفت و آمد حداقلی ضروری است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیده فاطمه حسینی با بیان اینکه «متاسفانه اطلاع‌رسانی درباره وجود ویروس کرونا در کشور دیرهنگام و همزمان با تایید مرگ دو هموطن بر اثر آلودگی به این ویروس صورت گرفت»، گفت: بر این اساس ایران باید برای جلوگیری از همه‌گیری فاجعه‌بار این ویروس هرچه سریعتر اقدامات کنترلی را به صورت گسترده صورت دهد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کشورهایی که تجربه مقابله با این بیماری را دارند، به قرنطینه برخی شهرها در کره جنوبی و ایتالیا پس از مواجهه با یک مورد فوتی از این بیماری اشاره و تاکید کرد: این بیماری ویروسی است که بحث درمان فعلا برای آن مطرح نیست بلکه موضوع بهداشت و پیشگیری عمومی درباره آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده مردم تهران در مجلس، با تاکید بر اهمیت انجام اقداماتی در سطح کلان، انجام اقداماتی در سطح هر شهر را نیز ضروری خواند و گفت: همانطور که می‌بینیم در شهرها و کشورهایی که درگیر این موضوع شدند، از بخش خصوصی گرفته تا بخش عمومی، تدابیر مختلفی اندیشیده شده ازجمله جلوگیری از برنامه‌های جمعی نظیر جشن‌های فارغ التحصیلی، کنسرت‌ها، آزمون‌های ورودی مدارس و دانشگاه. خوشبختانه در ایران هم اقداماتی نظیر این در شهرهایی که درگیر موضوع هستند در حال انجام است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خواستار اجرای دورکاری برای کارهایی که امکان فعالیت نیروها از راه دور برای آنها ممکن است چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی هستیم. متاسفانه در ایران موضوع حداقل سازی رفت و آمدها و پرهیز از خروج از منزل در شهرهایی که مبتلابه دارند، هنوز به صورت رسمی و جدی از سوی دولت از مردم درخواست نشده ضمن اینکه افراد از شهرهایی که در آنها موارد مثبت شناسایی شده به سادگی به سایر شهرها سفر می‌کنند که همین موضوع می‌تواند بر گسترش این بیماری در کشور دامن بزند.

حسینی اضافه کرد: هرچه این اقدامات زودتر صورت گیرد، پیشگیری جامع‌تری حاصل می‌شود و در نتیجه آن، درگیری و تلفات ناشی از این بیماری کمتر خواهد بود، لذا هرچه زودتر تمهیدات لازم برای سلامت شهروندان از جمله تعطیلی کلیه اماکن تفریحی و توریستی که ایجاد تجمع می‌کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of