۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

احتمال انجام اصلاحات در آینده درباره تصمیم افزایش قیمت بنزین وجود دارد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: احتمال این وجود دارد در آینده اصلاحاتی در اجرای این تصمیم ایجاد شود که به نفع مردم خواهد بود. مردم ان شاالله هیچ زیان و ضرری نخواهند دید.

محمدسیاح:به گزارش خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزییات جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی تصمیمی‌که شورای عالی امنیت ملی گرفته و سران قوا آن را تصویب کرده‌اند، زمانی که به تایید مقام معظم رهبری رسید لازم الاجرا خواهد بود.

وی اضافه کرد: پیش از این مجلس قانون هدفمندی یارانه‌ها را به تصویب رسانده بود اما دولت در اجرای این قانون تاخیر داشت بنابراین تصمیم گرفته شد کمیسیون برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌ها ایرادات وارده بر شیوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را بررسی کرده و اعلام کند تا رفع اشکال صورت گیرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: همچنین مقرر شد هر چه سریعتر درآمدهای حاصل از اجرای این قانون به حساب مردم واریز شود.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی، کمیسیون اقتصادی و سایر کمیسیون‌های تخصصی موظف به نظارت بر قیمت‌ها شدند تا خدایی ناکرده افزایش قیمت بنزین منجر به افزایش قیمت سایر کالاها نشود، گفت: مجلس شورای اسلامی‌با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در تلاش است به نحو شایسته‌ای فواید ناشی از این طرح را مورد بررسی قرار داده و ایرادات اجرایی این طرح را برطرف نمایند تا مردم دچار زیان و خسارت نشوند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در خصوص سوال از رئیس جمهور در مورد اجرای هدفمندی یارانه‌ها گفت: در مورد زمان و شیوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین ایراداتی وجود داشته که نمایندگان مطرح کردند اما موضوعی مبنی بر سوال از رئیس جمهور مطرح نشد.

عباسی تاکید کرد: انتقاداتی مطرح شد مبنی بر اینکه زمان و شیوه افزایش قیمت بنزین مناسب نبوده اما حالا که این طرح اجرا شده همه مکلف هستند طبق اصل ۱۷۶ قانون اساسی از این تصمیم حمایت کنند. احتمال این وجود دارد در آینده اصلاحاتی در اجرای این تصمیم ایجاد شود که به نفع مردم خواهد بود. مردم ان شاالله هیچ زیان و ضرری نخواهند دید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه طرح دو فوریتی یا سه فوریتی برای ممانعت از اجرای تصمیم شورای هماهنگی گفت: با توجه به اینکه جوانب این تصمیم در جلسه غیرعلنی بررسی شد پیشنهاداتی مطرح شد اما هیچ طرح دو فوریتی یا سه فوریتی اعلام وصول نشده، فقط مقرر شد کمیسیون‌های تخصصی در مورد بهتر اجرا شدن این قانون تصمیم بگیرند و سریعا اعلام کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of