۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

اجرای کنسرت مقابل صندلی‌های خالی توسط شهرداری تهران

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: برای اولین بار قرار است کنسرتی با صندلی‌های خالی از سوی یک نهاد رسمی در راستای پر کردن اوقات فراغت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری مجازی با اشاره به برنامه‌های آتی شهرداری برای نوروز ۹۹، اظهار داشت: شهرداری تهران برنامه‌هایی برای نوروز داشت اما با شیوع کرونا و لزوم قطع زنجیره، تمامی برنامه‌های نوروزگاه را در شهرداری تهران تعطیل کردیم و برنامه‌ای را تحت عنوان نوروزخانه ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه اینکه شعار امسال شهرداری تهران “نوروزخانه” است، افزود: گروه هدف ما خانواده‌ها هستند و سعی داریم به نوعی اوقات فراغت اجباری آنها را پر کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سازمان ورزش شهرداری نسبت به طراحی ورزش‌هایی در خانه اقدام کرده است، گفت: ستاد گردشگری تهران هم تور مجازی موزه گردی و گردشگری مجازی را فعال کرده است.

جوادی یگانه ادامه داد: برای اولین بار قرار است کنسرتی با صندلی‌های خالی از سوی یک نهاد رسمی در راستای پر کردن اوقات فراغت برگزار می‌شود.

وی به نظرسنجی های اخیر شهرداری تهران در خصوص نگاه مردم به موضوع کرونا تصریح کرد: بر اساس این نظرسنجی ها مشخص شد که هنوز نیمی از تهرانی‌ها از ابتلا به کرونا نمی‌ترسند.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم تهران قصد سفر ندارند، گفت: اما نظرسنجی‌ها نشان داده که مردم در خانه خودشان هم نمی‌مانند که البته این موضوع با معیشت ارتباط مستقیمی دارد به این دلیل که ۷۰ درصد مردم تهران اعلام کردند که با شیوع کرونا درآمدهایشان کاهش یافته و ترس از معیشت در دوران کرونا و پساکرونا دارند.

جوادی یگانه با بیان اینکه مردم در پذیرش مفهوم در خانه ماندن به این معنا که “در خانه خودمان بمانیم نه دیگران” هنوز موفق نشده‌اند، خاطرنشان کرد: ما نگران روز اول عید، چهارشنبه سوری و پنجشنبه آخر سال هستیم به این دلیل که مردم در انجام این سنت‌هایی که مربوط به این سه روز است اصرار دارند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که هنوز بخشی از مردم در پذیرش خطرات کرونا مقاومت می‌کنند به همین منظور ضرورت دارد که برای در خانه ماندن آنها برنامه‌های با نشاطی تهیه کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments