۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳

اجرای مصوبات ستادملی کرونا لازم اجراست

استاندار لرستان گفت: در راستای مقابله با کرونا، پیگیر افزایش امکانات درمانی هستیم.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید موسی خادمی  استاندار لرستان  در حاشیه جلسه  ستاد ملی مدیریت کرونا  گفت: عمده مطالب مطرح شده در جلسه امروز اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا برای مقابله با این بیماری بود که رئیس جمهور بر آنها تأکید داشت .

وی با اشاره به ضرورت اجرای مصوبات ستاد در استان، اظهار داشت: از مردم می خواهیم در این رابطه و به خصوص موضوع استفاده از ماسک در مراکز عمومی و ادارات، عدم برگزاری مراسم عروسی و ترحیم و در بحث اجاره مسکن طبق مصوبه ستاد عمل کنند و با مجموعه دولت همکاری لازم را داشته باشند .

نماینده عالی دولت در لرستان  با اشاره به اهمیت تقویت امکانات مراکز درمانی، تصریح کرد: در سفر هفته اخیر معاون وزیر بهداشت تعداد ۳۸ تخت ICU برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان افزوده شد که پیگیر افزایش این امکانات هستیم تا در فصل پاییز که احتمال افزایش تعداد مبتلایان وجود دارد، با کمبود مواجه نشویم .

سید موسی خادمی افزود: در جلسه امروز کاهش ساعت کاری یا ظرفیت نیروی ادارات استان ها مطرح نشد، البته در لرستان مصوبه مرخصی افراد دارای بیماری زمینه ای، مشکوک به ابتلا و دارای علائم، مادران باردار یا دارای فرزند کمتر از ۶سال به منظور جلوگیری از حضور این افراد در محل کار در حال اجراست .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد، در چند روز اخیر پلمپ تعدادی از تالارهای پذیرایی که اقدام به برگزاری مراسم کرده اند انجام گرفته و قانون در مورد تخلف آنها اعمال خواهد شد .

وی با تأکید بر برخورد قانونی با افرادی که در این ایام اقدام به برگزاری مراسم عروسی یا عزا با حضور مردم می کنند، گفت: طبق مصوبه ستاد برگزاری هرگونه مراسم جرم است و افرادی که حقوق دیگران را نادیده می گیرند و مرتکب این جرم می شوند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد .

دکتر خادمی در پایان خواستار اجرای امر به معروف و نهی از منکر در زمینه جلوگیری از برگزاری این قبیل مراسمات شد و گفت: از مردم می خواهیم در صورت مشاهده این موارد با تذکر و اطلاع رسانی، از برگزاری مراسم عروسی و ختم که محل تجمع هستند جلوگیری کرده و ما را در مقابله با کرونا یاری کنند .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments