۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵

اجرای طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش و جوانان در روز ۳۱ شهریور

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از اجرای طرح سراسری «اهدای خون جامعه ورزش و جوانان» در آستانه اربعین حسینی و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، غلامرضا نوروزی اظهار داشت: فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان خدمتگزار سلامت جامعه ورزش و جوانان در ادامه نقش آفرینی خود در عرصه مبارزه با کووید ۱۹، این بار قصد دارد نسبت به تقویت ذخایر خون در سراسر کشور اقدام کند.

وی افزود: در این راستا پیرو هماهنگی با سازمان انتقال خون و به همت هیات های پزشکی ورزشی سراسر کشور روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه در آستانه اربعین حسینی و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس طرح سراسری «اهدای خون جامعه ورزش و جوانان» اجرا می شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد:در این روز مراکز اهدای خون یا در اماکن ورزشی ایجاد خواهد شد یا ورزشکاران و جوانان عزیز می تواند با مراجعه به پایگاه های انتقال خون سراسر کشور در این امر خداپسندانه و انساندوستانه مشارکت نمایند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: از عموم همکاران‌مان در وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون های ورزشی و قهرمانان ورزش کشور دعوت به عمل می آوریم که با مشارکت در این  اقدام فرهنگی، یاریگر مدافعان سلامت باشند.

وی در خصوص ایستگاه  اهدای خون در تهران، خاطر نشان کرد: علاوه بر پایگاه های اهدای خون سازمان انتقال خون، با همراهی عزیزانمان در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و مجموعه ورزشی انقلاب تهران قرار است ایستگاه سیار انتقال خون در این مجموعه راه اندازی شود.

نوروزی با اشاره به توانمندی هیئت‌های استانی پزشکی ورزشی، تصریح کرد: امیدواریم با همراهی ادارات کل ورزش و جوانان و هیئت‌های ورزشی سراسر کشور، جامعه ورزش و جوانان در این روز با حضور گسترده خود، گام مهمی در جهت تقویت ذخایر خون کشور و کمک به بیماران نیازمند به خون بردارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments